NVIDIA Güncellemesi ile sabit FPS sorunu

berque

Hectopat
NVIDIA'nın güncellemesini yükledikten sonra(451.67) FPS'im 144 FPS'i (monitörümün Hertz'i) geçmiyor. V-Sync kapalı, monitörüm AOC C24G1.

Uygulamayı sağ tıklayın özellikler deyin ve uyumluluk ayarlarında "Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak" ayarını tikleyin.

Nvidia Kontrol Paneli'nde v-sync ile alakalı ayarların kapalı olduğundan da emin olun.

NVIDIA Denetim masasında FPS sabitleme ile ilgili bir ayar vardı o açık mı onu kontrol edin.
Kapalı.
Uygulamayı sağ tıklayın özellikler deyin ve uyumluluk ayarlarında "Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak" ayarını tikleyin.

Nvidia Kontrol Paneli'nde v-sync ile alakalı ayarların kapalı olduğundan da emin olun.
Benim anlamadığım neden güncelleme sonrası oldu? aynısı arkadaşta da var. Güncellemeden önce sorun yoktu ikimizde de neden durduk yere bunu yapıyoruz ki ?

Kapalı.

Benim anlamadığım neden güncelleme sonrası oldu? aynısı arkadaşta da var. Güncellemeden önce sorun yoktu ikimizde de neden durduk yere bunu yapıyoruz ki ?
Windows FPS'i ekranın yenileme hızına sabitliyor olabilir, belki güncelleme sonrası değişen bir ayar yüzündendir, nvidia kullanmadığımdan bilemiyorum. Kendi AMD sistemimde denetim masasında v-sync ile ilgili ayarlar kapalı olmasına rağmen FPS sabitliyordu, sıkıntı sürücüde değil Windows' un tam ekran ayarlarındaydı.

Geri
Yukarı