NVIDIA güncellemesi sonrası performans düşüşü

emirTYSa

Picopat
Yer
Technopat
Arkadaşlar merhaba, hemen konuya gireceğim. NVIDIA'ya yeni bir Update geldi bugün. Kurdum. Her şey normaldi ama Payday 2'ye girdiğimde oyun nedense 29 FPS olduğunu gördüm. Eskiden her şey Full'de 160FPS çok rahat alırdım 1080P'de ama şu an en düşükte 80 alabiliyorum. CPU ve GPU kullanimi normal, masaüstünde de hafif kasıyor hissiyatı var. Nedeni ne olabilir? Sistemim: Lenovo Ideapad Gaming 3 15ARH05 modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidianın yeni kart alın diye eski kartlara uyguladığı politika. Hatta Nvidia değil hemen hemen her firma yapıyordur. Bende daha önceden nvidia kullandığım dönemde eski bir kartım vardı sizle aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Windowsun kendi yüklediği driverla yüksek fps alırken nvidianın son driverıyla çok düşük alıyordum.

Böyle durumlarda driverı
Adresindeki ddu ile tamamen kaldırıp pcyi yeniden başlatın ardından windows güncel driverınızı kendi kurar öyle bir denersiniz veyahut en son hatırladığınız driver sürümü farzı misal 456.. neyse onu kurup oyunları onunla oynayın.

NVIDIA'nın yeni kart alın diye eski kartlara uyguladığı politika. Hatta NVIDIA değil hemen hemen her firma yapıyordur. Bende daha önceden NVIDIA kullandığım dönemde eski bir kartım vardı sizle aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Windows'un kendi yüklediği sürücü ile yüksek FPS alırken NVIDIA'nın son sürücüsünde çok düşük alıyordum.

Özellikle bu günlerde 1650'ye yapacağını sanmıyorum. Ben de MX330 var ve hiçbir sıkıntı olmadı. Yüksek ihtimalle bir sonraki sürümde düzeltilir.

Geri
Yukarı