Format sonrası performans düşüşü

Merhaba, bilgisayarıma üç gün önce format attım ve en güncel şekilde tekrar kurdum fakat oynadığım oyunlarda inanılmaz FPS düşüşleri yaşıyorum format sonrası. Bütün sürücelerim güncel ama sorunu bir türlü çözemiyorum. Bazı kişiler FPS anlık değişir gibi yorumlar yapıyor fakat FPS değerim minimum 100 FPS düştü tüm oyunlarda. Ne yapmam gerekir, sorun ne olabilir? Windows sürümüm ektedir. İşlemcim vs çok iyi değil ama dediğim gibi format öncesi bunlar yoktu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-01 181726.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-01 181726.png
    110,4 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
@wataboi hocam bi fark göremiyorum hala fps ciddi seviyede düşüyor
Ozaman windows 11'in isteğe bağlı bir sürümünü kurmuş olabilirsiniz , yani demek istediğim beta sürümü
Emin olamıyorum , eğer sizin için win11 çok önemli değilse win10 geçin. Çünkü tüm her şeyin kurulumunu yapmanıza rağmen bunlar yaşanıyorsa muhtemelen windows sürümünden kaynaklıdır diye düşündürmüyor değil.

Ozaman windows 11'in isteğe bağlı bir sürümünü kurmuş olabilirsiniz , yani demek istediğim beta sürümü
Emin olamıyorum , eğer sizin için win11 çok önemli değilse win10 geçin. Çünkü tüm her şeyin kurulumunu yapmanıza rağmen bunlar yaşanıyorsa muhtemelen windows sürümünden kaynaklıdır diye düşündürmüyor değil.
format öncesi w11 kurulu şekilde kullanıyordum hiç sorun yoktu ve betadan çıkalı epey oldu

format öncesi w11 kurulu şekilde kullanıyordum hiç sorun yoktu ve betadan çıkalı epey oldu
Demek istediğim bu , mesela bu da windows 10 , şuan kullandığım da windows10
Fakat ben bunu kendi isteğim doğrultusunda yükleyebiliyorum , çünkü beta sürüm olduğu için problem yaratması muhtemel.
Siz de farkına varmadan muhtemelen beta bir sürüme güncellediniz.

Eki Görüntüle 1320185
Demek istediğim bu , mesela bu da windows 10 , şuan kullandığım da windows10
Fakat ben bunu kendi isteğim doğrultusunda yükleyebiliyorum , çünkü beta sürüm olduğu için problem yaratması muhtemel.
Siz de farkına varmadan muhtemelen beta bir sürüme güncellediniz.
hocam nasıl çözeceğim ben bu işi

@İbrahim Emre Bağlan
1646167241084.png

Bu seçenekte yazı çıkıyor mu sizde bakar mısınız?
Eğer tıklanabiliyorsa direk buna tıklayıp sorunu çözebilirsiniz
Fakat her şeyi tekrar kurmanız gerekir mi bunu tam olarak bilmiyorum
++Diğer türlü tekrar windows 10 veya 11 kurmanız halinde , format atarken bu bilgisayarı yükselt seçeneğini seçerek tekrar her şeyi kurmanıza gerek kalmadan halledebilirsiniz
1646167681835.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı