NVIDIA, İsrailli sivil yardım kuruluşlarına 15 milyon dolarlık bağış yaptı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten bağış yaptıkları yerler hem İsraillilere hem de Filistinlilere yardım ediyorlarmış. Türk medyası ve bazıları İsrail geçen her şeyi hemen kötülüyor. Bir ara İsrailli şirket boykot listesi vardı, içinde neredeyse bir tane İsrailli şirket yoktu. :D

Bölgeye en yakın ve Filistinlere en çok yardım eden kuruluşlar İsrail sınırları içerisinde bulunuyor. Suriye'nin kendine hayrı yok, Mısır desen ekonomisi ortada verdiğin tüm paraları hüpletir. En hızlı ve mantıklı çözüm bu.

İki tarafta birbirini katlediyor. Kimin kime bağış yaptığına bakarak o firmayı protesto etmek saçma. İsrail çocukları öldürüyor diye yerinde kuduranlar Hamas'ın İsrail'e tatile gelen turistleri sahilde nasıl kurşuna dizdiğini görünce sessiz kalıyor. Siyasi isimler taraf tutacağına savaşı sonlandırmak için adım atsa şu an bunları konuşmamıza gerek kalmazdı.

Bir ara İsrailli şirket boykot listesi vardı, içinde neredeyse bir tane İsrailli şirket yoktu. :D
Bu tarz listeler ve videolar hâla var ve hâla daha İsrail diye alakasız ülkelerin ürünlerini protesto ediyorlar.

Bu arada şu İsrail'e gemilerimiz gidiyor olayına bende bir şey eklemek istiyorum. Her fırsatta İsrail'e laf edip Filistin yücelten, sürekli milleti boykota çağıran Diyanet İşleri Bakanı da Mercedes'e biniyor. Halbuki Mercedes İsrail'e yardım etmişti. Bu sözde boykotçu tayfa işlerine gelmedikçe ne doğru düzgün bilgi ediniyorlar, araştıyorlar ne de iş yapıyorlar.
Siyasi isimler taraf tutacağına savaşı sonlandırmak için adım atsa şu an bunları konuşmamıza gerek kalmazdı.
Hele ki Türkiye gibi sakat bir konumdaki ülkenin siyasilerinin sessiz kalması şarttı bence. Sessiz kalınmayacaksa bile taraf belirtilmemeliydi.

Bu tarz listeler ve videolar hâla var ve hâla daha İsrail diye alakasız ülkelerin ürünlerini protesto ediyorlar.

Bu arada şu İsrail'e gemilerimiz gidiyor olayına bende bir şey eklemek istiyorum. Her fırsatta İsrail'e laf edip Filistin yücelten, sürekli milleti boykota çağıran Diyanet İşleri Bakanı da Mercedes'e biniyor. Halbuki Mercedes İsrail'e yardım etmişti. Bu sözde boykotçu tayfa işlerine gelmedikçe ne doğru düzgün bilgi ediniyorlar, araştıyorlar ne de iş yapıyorlar.

Starbucks dışında bir yere saldırdıkları da yok. Coca-Cola dökme protestolarının saçmalığını yıllar sonra akıl edebildiler "parasını verdiğimiz ürünle kendi sokaklarımızı kirletiyoruz" diye.

Starbucks ise kolay lokma. Hem kendi hayatlarında varlığı ve yokluğu önemli değil, hem yıllardır kendi kendilerine girdikleri "hmppss buraya zenginler gidiyor, havalılar gidiyor!" ezik psikolojisinin dışa vurumuna yapıyorlar, hem de sosyal medyada prim yapıyorlar. Win-win anlayacağın.

Filistin'in yaptıkları;
1880- Osmanlı'ya ihanet
1915- Kanal harekatı 1400 şehit
1917- Kudüs'ün İngilizlere teslimi Filistin bayrağındaki renklerin anlamı
1976- Yeşilköy Havalimanı saldırısı
1979- Ankara'da bulunan Mısır büyükelçiliğine saldırı
1980- Filistin Halk Cephesi liderinin kampları asala terör örgütüne açması
1989- Karabağ'da ermenistana destek
2016- Filistin halkının bağımsız(?) kürdistan(?)a destek vermesi
2019- Barış Pınarı Harekatını kınama
2020- Çin'in Türk soykırımına desteği

Durum