NVIDIA kalite veya performans ayarı kaç FPS fark eder?

oğuzhan117

Hectopat
Sadece kalite ayarını performansa getirsem oyunlarda FPS artışı olur mu?

Ekran kartım GT 1030.

13213342442.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O ayarlar pekte işe yaramıyor, şöyle anlatayım. 3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmındaki ayarlara bakarsan bir çoğu uygulama kontrolünde veya kapalı olarak ayarlanmıştır, buradaki ayarları değiştirmek sadece o genel ayarları değiştirir, örneğin Anti Aliasing ayarı uygulama kontrolünde ise kendisi kapalı hale getiriyor, dolayısıyla siz oyunları zaten Anti Aliasing kapalı oynuyorsanız bu ayarın değiştirilmesi bir işe yaramıyor ki zaten günümüzdeki çoğu oyunda birçok görüntü ayarını kendiniz yapıyorsunuz yapamadığınız oyunlarda genelde indie olan çok sistem istemeyen oyunlar oluyor, hatta bence o ayar kısmını kullanmak daha da kötü örneğin Minecraft Java Edition oynuyorsanız eşyönsüz süzme ayarı oyunda blokların arasında çizgiler oluşmasına sebep oluyor, buradan ayarları değiştirdiğinizde eşyönsüz süzme aktif hale geliyor ve buda Minecraft'ta bir görüntü bugu oluşmasına sebep oluyor, bu gibi sorunlarla uğraşmamak için ben 3D uygulamasının karar vermesine izin ver şeklinde bırakmanızı öneriyorum, hatta bence artık bu ekran silinmeli çünkü gerçekten hiç gereği yok.

Oyundan oyuna değişecektir, ama 5-10 FPS falan fark eder herhalde.

Bu ayarların pek fazla FPS sağlama gibi özelliği yok, sadece oyun da biraz akıcılık sağlar o kadar.
Örnek verelim şu an bir oyun da 65-70 FPS alıyorsanız bu ya 80 olur ya da 80+ olur pek fazla kıpırdama olmaz.

Oyunlar da ise bu ayarlar çok fazla soruna yol açıyor eğer düzgün bir şekilde ayarlama yapmaz iseniz.

Geri
Yukarı