"Nvidia kurulum programı başarısız" hatası!

Yanlış, o dediğine inanma. Ancak şunu yapman iyi olur. D: diskinde kırmızı dereceye kadar gelmemesine özen göster doluluk oranının. Bunu dikkate alırsan sorun olmaz.

Kırmızıya gelmez olur mu hocam, hatta daha düne kadar 2GB boş yer kalmıştı ki eski filmlerden bazılarını silip 40, 50GB anca yer açtım tekrar ama hala kırmızı. Yani ferahlatamadık. Bu aralar maddiyat sıkıntısı olmasaydı çoktan WD'nin 3.5" 3TB'lık HDD'sini alıp depolama amacı ile bilgisayarın yanına gömecektim ama olmadı. O yüzden sil, at, sil at idare etmeye çalışıyoruz.

1.jpg

Ayrıca bir arkadaşımda WD'nin 3.5" 3TB USB 3.0 HDD'si var ve arkadaşım bu HDD'yi sırf depolama amacı ile harici güç kaynağıyla kasasının yanına koyuyor, depolama yapacağı zaman adaptörünü takıp güç verdikten sonra USB ile bilgisayara bağlayıp yapıyor, işi bitince de tekrar kapatıyor. Yani boşu boşuna sürekli çalışıp enerji tüketerek deforme olmasını da böylece engelliyor.

Bende ileride bu HDD'den almayı düşünüyorum zira cihazı bilgisayara sata ile bağlayıp sürekli boşa çalıştırarak deforme edeceğime USB ile sadece kullanacağım zaman takarım diye düşünüyorum ki şu an WD My Passport'u da zaten bu şekilde kullanıyorum. Eğer WD 3TB'lığını alırsam şimdiki WD 2,5" 1TB'lığın aksine, sürekli kasanın yanında bırakacağım. Sistemin kurulu olduğu 1TB'lik ana HDD sata üzerinden zaten sürekli çalışıyor. Sence bu daha mantıklı değil mi?

Harici disk dediğin usb veya Sata bağlantısı olmayan bir disk is zaten o disklere hiçbir zaman güvenmemişimdir. Onlara önemli dosyalarını bile atmamanı tavsiye ederim. Eğer devamlı kullanılmayacak ve sıklıkla bilgisayardan çıkarılan, başka bilgisayarlara takılan bir disk ise bozulması yakındır.

Ayrıca harici diskten kastım, depolama amacı ile kullandığım WD My Passport 1TB HDD'di. Ama bunu yanımdan taşımaktan daha çok kasanın üzerinde duruyor ve 3.5" ana HDD'ye attığım bilgileri paralel olarak aynı anda bu HDD'ye de atıyorum. Yani alalı 1 sene oldu ve en az 500 kere bilgisayara sök tak yaparım hala tık yok :) Zaten taşınabilir HDD'ler sürekli sökülüp takılacağı düşünülerek tasarlanıyor. Öyle 3,5 sök tak bozulacak kadar narin cihazlar olsa bu kadar para vermezdik zira bozulması biraz da nereye taktığına bağlı :)

Bu arada karışıklık olmasın;
Bilgisayarımdaki ana HDD: 3.5" WD 1TB Caviar Black
Aşağıdaki taşınabilir HDD ise: 2.5" WD 1TB My Passport
Depolama olarak almayı düşündüğüm HDD ise: 3,5" WD 3Tb My Book
Yani WD'ciyim :)

2.jpg

Yani kısacası sen bana 1TB'lık ana HDD'yi komple biçimlememin tamamen gereksiz ve zaman kaybı olduğunu mu söylüyorsun buraya da kesin bir cevap alabilirsem yarınki planımı netleştiririm.

Ayrıca şu resim ekleme konusunda da tekrar kusura bakma zira hala bilgisayardan seçme kısmını bulamadım. Sadece URL ekleme kısmı var. Lütfen şu kısmı gözümün içine soka soka belirt ben mi kör oldum :) ;

3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sence bu daha mantıklı değil mi?
Mantık olarak Usb diskin kullanış biçimini diyorsan yanlış. Çünkü çıkar tak yapmak sıklığına göre daha çok deforme eder. Uzun süreli kullanılacaksa takılması dah asağlıklı.
Yani kısacası sen bana 1TB'lık ana HDD'yi komple biçimlememin tamamen gereksiz ve zaman kaybı olduğunu mu söylüyorsun?
Eğer yedekleri HDD'de tutuyorsan dahili HDD'yi biçimlendirip program ve sistem için tek bir disk olarak kullanabilirsin. Harici HDD kullanmak istemez isen yedek için aynı bu şekilde kaabilir. Ağzına kadar dolu değil ancak aşaman lazım ondan fazla. Disk temizlik aracını da çalıştır D: için.

Resim için;
fjghkı.jpg
1. olan yere tıklarsan URL ister ve bizde yasak, 2. olan yere tıklarsan gözat çıkar ve bilgisayardan 1 MB ve altın resimleri
bu şekilde yükleyebilirsin. Yükledikten sonra altta tam resim yazana tıklamayı unutma.

Mantık olarak Usb diskin kullanış biçimini diyorsan yanlış. Çünkü çıkar tak yapmak sıklığına göre daha çok deforme eder. Uzun süreli kullanılacaksa takılması dah asağlıklı.

Eğer yedekleri HDD'de tutuyorsan dahili HDD'yi biçimlendirip program ve sistem için tek bir disk olarak kullanabilirsin. Harici HDD kullanmak istemez isen yedek için aynı bu şekilde kaabilir. Ağzına kadar dolu değil ancak aşaman lazım ondan fazla. Disk temizlik aracını da çalıştır D: için.

Resim için;
Eki Görüntüle 28618 1. olan yere tıklarsan URL ister ve bizde yasak, 2. olan yere tıklarsan gözat çıkar ve bilgisayardan 1 MB ve altın resimleri
bu şekilde yükleyebilirsin. Yükledikten sonra altta tam resim yazana tıklamayı unutma.

Tüm yardımların için canı gönülden teşekkürler hocam. Bu arada bugün SSD almaya karar verdim. Şu an sistemde kullandığım WD 1TB'lığıda tek bir bölüm olarak depolama şeklinde kullanacağım. Dün geceden beri de bu HDD'de kalan önemli bilgilerimi, taşınabilir HDD'ye hala kopyalamaya devam ediyorum. Ayrıca bilgileri aldıktan sonra bu HDD'ye yavaş format attıktan sonra bilgileri tekrar geri yükleyeceğim zira biliyorsun tam biçimleme yapana kadar eski bilgiler tam anlamı ile HDD üzerinden silinmediği için, yavaş format atmam biraz olsun stabil edecektir hem psikolojik olarak içim de rahatlar zira arkadaş bugünde aklıma girdi :)

SSD tavsiyesi bölümünde de önerilerini bekliyorum murat hocam;

SSD tavsiyesi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı