NVIDIA MX330 %100 kullanım

MX330 niye koymuşlar o zaman :D Radeon 530 alsan daha iyi. Benim ekran kartı da fena değil senin kart performansın da ama bak gör 530 gibi performans veriyor.

Hocam bir çözüm falan bulabildiniz mi? Büyük ihtimalle aynı laptopa sahibiz, ben de csgo ve valorant da beklediğim performansı alamadım. Siz bununla ilgili bir çözüm buldunuz mu acaba? Bilgisayar gaming bilgisayarı değil biliyorum ama oyunlarda daha yüksek performans vermesini beklerdim. Youtubedaki testlerde kullanıcılar gayet de iyi fpsler alıyordu.

Hocam bir çözüm falan bulabildiniz mi? Büyük ihtimalle aynı laptopa sahibiz, ben de csgo ve valorant da beklediğim performansı alamadım. Siz bununla ilgili bir çözüm buldunuz mu acaba? Bilgisayar gaming bilgisayarı değil biliyorum ama oyunlarda daha yüksek performans vermesini beklerdim. Youtubedaki testlerde kullanıcılar gayet de iyi fpsler alıyordu.
Bayağı araştırdıktan sonra sorunun sıcaklıktan olduğunu farkettim. Laptop ısınıyor ve soğutmak için de ekran kartının hızını 1700'Lerden 800-600 arasına düşürüyor. Şimdi laptop soğutucusu bakıyorum, size de öneririm almanızı.

Bayağı araştırdıktan sonra sorunun sıcaklıktan olduğunu farkettim. Laptop ısınıyor ve soğutmak için de ekran kartının hızını 1700'Lerden 800-600 arasına düşürüyor. Şimdi laptop soğutucusu bakıyorum, size de öneririm almanızı.
Hocam kullandıktan sonra beni bilgilendirir misiniz, işe yaradı mı diye?

Islamcı frekanslı oyunlarsa belli bir süre sonra sabitliyor mu? Aynı sorun bende de var bir çözüm bulabildiniz mi?
Eksik yazmisim turbo ile işlemci 3.6 ya kadar çıkıyor ama oyunlarda 5 dakika sonra bu hız 1.0 da sabitliyor undervolt yapayım dedim işlemci sabit 3.6 da çalışıyor bu defa da sizde olan sorun oluyor

Son düzenleme:
Islamcı frekanslı oyunlarsa belli bir süre sonra sabitliyor mu? Aynı sorun bende de var bir çözüm bulabildiniz mi?
Eksik yazmisim turbo ile işlemci 3.6 ya kadar çıkıyor ama oyunlarda 5 dakika sonra bu hız 1.0 da sabitliyor undervolt yapayım dedim işlemci sabit 3.6 da çalışıyor bu defa da sizde olan sorun oluyor
Sanırım aynı bilgisayara sahibiz. Oyuna girdikten sonra 0.95'e sabitleniyor bende. Throttlestopı başlattığımda hız tekrar artıyor, 10 dakika csgo oynadığımda 93 dereceyi gördüm. Throttlestoptan işlemci hızını düşürmeyi ve belirli bir değere sabitlemeyi düşündüm fakat yapamadım. Throttlestop FIVR control menüsündeki butonlar bende aktif değil. Yabancı forumlarda biosun bu ayarları değiştirmeyi engellediğini okudum. Çözümünü bilmiyorum. Arayüz şu şekilde oluyor:
5.png

Burda da işlemciyi belirli bir değere sabitlemeye çalıştım 2.2ghz gibi fakat başaramadım. CPU ısısı da max 93 kadar çıkmış ben oyun oynarken.
5f52b01f-5eff-496b-a668-71ca1592983d (1).jpg

Geri
Yukarı