İşlemci %100 kullanım

Batuhan Sarıkap

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, resimde gördüğünüz gibi com diye bir şey işlemcimi %100 kullanıyor görev yöneticisini açınca hemen düşürmeye başlıyor kullanımı. Dosyanın bulundugu yere bakınca system 32de gözüküyor. Ne yapabilirim bana gta 4 oynatmıyor.

işlemci kullanımı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla anlamıyorum ama format at derim ama diğer kullanıcılarında yorum atmasını bekle.

Gördüğün üzere işlemcin %100 değil %94 kullanılmış. İşlemci modelini söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz. Ha bu arada %100 kullanılsa bile hiçbir sorun teşkil etmez. Yani dostum hiç birşey olmaz.

Siz görev yöneticisini açtığınız anda hesap yapıyor, o sırada çok kullanıyor sonra düşürüyor olsa gerek. Emin olmak için açtığınızda cpu'nun üstüne tıklayarak yüksekten aşağıya doğru sırala derseniz neyin o kadar kullandığını görebilirsiniz.

%94 işlemciyi kullanan com değil farkındaysan yanında %0 yazıyor, kullanan programı görmen için yüzdenin üzerini tıklaman gerek, o zaman büyükten küçüğe ya da tam tersi olacak şekilde sıralama yapar.

Anlık yükselmeler birşey açarken olur yani normaldir.
Sistemde birşey yapmıyorken bu tip bir kullanım varsa ayrı.

Daha önce bulaşan virüsler yüzünden işlemci ve RAM kullanımım %100'lere ulaşıyordu. Hangi program kullanıyorsa onu attığın resmin orda CPU kısmının altına bakarak görebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı