NVIDIA neden artık çift GPU'lu kart üretmiyor?

Öyle değil, tek GPU çipsetinin içerisinde çift GPU olsaydı, o zaman 2 kat performans alınmaz mıydı? Örneğin Intel'in işlemcisinin içerisinde aynı zamanda GPU var. Yani tek bir çipin içerisinde, 2 farklı bileşen var demek bu. Bu mantığa doğru giderek, tek bir GPU çipsetinin içerisinde, 2 adet GPU çipi olsa, o zaman performans ikiye katlanmaz mıydı?

Şuanda GTX 1070 kullanıyor olmama rağmen hayalimin ekran kartıdır GTX 690. Referans modelinin yakışıklılığı kendiliğinden SLI olması beni benden alıyor. Bu arada satan varsa ben alabilirim :D

Hocam 1070'den o karta geçmek zamanda 10 yıl geriye gitmek gibi hissettirir böyle bir şey yapmak istediğinizden emin misiniz :D

Peki ya tek GPU çipinin içerisine entegre edilmiş çift GPU olsa, nasıl olurdu?
Şu an olay o zaten. Tek GPU'nun içindeki çekirdek sayısını artırmak. Çipi ölçeklendirmek. NVIDIA şu anda fiziksel olarak dünyanın en büyük yongalarını üretiyor.

Şu an olay o zaten. Tek GPU'nun içindeki çekirdek sayısını artırmak. Çipi ölçeklendirmek. NVIDIA şu anda fiziksel olarak dünyanın en büyük yongalarını üretiyor.
Bilgi yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkürler. Mutlu ettiniz. Sizi uzun süredir görmemiştim. :)
Onu alıp odamın baş köşesine koyacağım, nedendir bilmiyorum eski, kaslı aynı zamanda referans model hastasıyım çok hoşuma gidiyor :D
Kutusundan hiç açılmamış, sıfır sealed bir GTX 690 kart görseydiniz, ne yapardınız?

Onu alıp odamın baş köşesine koyacağım, nedendir bilmiyorum eski, kaslı aynı zamanda referans model hastasıyım çok hoşuma gidiyor :D

Açıkçası aynı tabiri 1070-1080-1080ti kartları için kullanıyorum ben. MSI Gaming X 1070 sahibiyim ve bir gün kaçınılmaz olarak öldüğünde(umarım o gün yakın değildir :p ) onu uygun bir fiyata yaptıramazsam kitaplığımın bir kenarında sergilemeyi düşünüyorum. Ne oyunlar oynattı bana 5 yıldır canım ne isterse ultra ayarlarda oynadım. Hayatı boyunca bütçe kartlar kullanmış birisi olarak üst segment bir ürün almanın tadını ben bu kart ile yaşadım.

Geri
Yukarı