NVIDIA NIS özelliği işe yarıyor mu?

mavıuszed

Hectopat
NVIDIA nıs diye bir şey çıkmış. Ben de yeni görüyorum. Acaba bu özellik gerçekten işe yarıyor mu ve kasayı fırına çevirme gibi durumlar yaşanabilir mi?

Ekran kartım: GT 1030.

NVIDIA nıs diye bir şey çıkmış. Ben de yeni görüyorum. Acaba bu özellik gerçekten işe yarıyor mu ve kasayı fırına çevirme gibi durumlar yaşanabilir mi?

Dying Light 2 yüksek ayarlarda 80 FPS alıyorum nısı açtım bende 5 FPS fark ettirdi ve görüntüyüde bozdu. Ama GT ve GTX kartlarda 10 15 FPS fark yaratır fakat görüntüyü mahvediyor bazen.

Mesela 720p oynarsanız 1080p görüntüsü veriyor diye biliyorum yanlışım olabilir.

Evet görüntüyü düşürüyor ve boş kareleri yapay zeka ile tamamlıyor ama DLSS gibi görüntüyü bozmamazlık yapmıyor nıs görüntüyü bozuyor sen 1080p oynadıgını sanıyorsun ama 720p oynuyorsun.

Değişir. Yaptığı şey çözünürlüğü ana çözünürlüğe çevirmek. Yani açıkken 1280x720'ye alırsanız 1920x1080 gibi gözüküp 1280x720 performansı verecektir.

Geçen hafta metro last night oyununu 1050 TI ile denedim. 1080p monitörle 720p ayalara alınca aktif oldu. Ama çok bir şey değişmedi. Başka oyunda denemedim ama youtube’de deneyenler var ve olumlu sonuçlanıyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı