Radeon giriş geçikmesi özelliği işe yarıyor mu?

Oğuzhan18

Hectopat
Merhaba dostlar, sizce bu özellik işe yarıyor mu yoksa yaramıyor mu? Bazıları doğru çalışmadığı için standart ayarlarda kullanılmasını öneriyorlarmış. Kullanan kişiler FPS oyunlarındaki ms değerlerini de yazarsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• radeon ayarları.png
    radeon ayarları.png
    360,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle yarıyor bu arada o ms değeri kişinin aldığı FPS'e göre değişir Radeon ayarları genelde ortalama FPS'i yanlış hesaplar. Giriş gecikmesi ayarı bana mouse akıcılığında çok yardımcı oluyor kapattığımda resmen gecikme yaşıyorum.

Kesinlikle yarıyor bu arada o ms değeri kişinin aldığı FPS'e göre değişir Radeon ayarları genelde ortalama FPS'i yanlış hesaplar. Giriş gecikmesi ayarı bana mouse akıcılığında çok yardımcı oluyor kapattığımda resmen gecikme yaşıyorum.

Bir sorum var VX2458 C mhd 144 monitör sahibiyim 2 özellikten 1 tanesini açıyorum diğeri kapanıyor hangisi açılmalı sence yanıt verme süresi yani response time ultramı seçilmeli düşük giriş geçikmesi özelliğide var onu seçince dediğiniz gibi farede serbest reflexlerim oluyor gibi hissediyorum.

Bir sorum var VX2458 C mhd 144 monitör sahibiyim 2 özellikten 1 tanesini açıyorum diğeri kapanıyor hangisi açılmalı sence yanıt verme süresi yani response time ultramı seçilmeli düşük giriş geçikmesi özelliğide var onu seçince dediğiniz gibi farede serbest reflexlerim oluyor gibi hissediyorum.

Hocam o monitör 4 ms ama yazılımla parlaklığını düşürerek 1 ms oluyor diye biliyorum 4 ms ile 1 ms farkını belki anlamazsınız ama kesinlikle Radeon input lag ayarını anlarsınız bence input lagı açın diğerini boş verin ama yazdığınızı tam anladığımdan emin değilim daha açıklayıcı yazabilir misiniz yanlış konuda yazdıysam.

Hocam o monitör 4 ms ama yazılımla parlaklığını düşürerek 1 ms oluyor diye biliyorum 4 ms ile 1 ms farkını belki anlamazsınız ama kesinlikle Radeon input lag ayarını anlarsınız bence input lagı açın diğerini boş verin ama yazdığınızı tam anladığımdan emin değilim daha açıklayıcı yazabilir misiniz yanlış konuda yazdıysam.

Bu arada yanıt verme süresini Ultra yapınca parlaklık düşmüyor bunda o konudan sıkıntı yok Radeon ayarlarında düşük giriş geçikmesinin aynısı monitörün özelliğinde var monitörden açınca mouse çok seri oluyor demek istediğinizi anladım yanıt verme süresinimi açsam diye düşünüyordum bende.
düşük giriş.png
Eki Görüntüle 1169567

Son düzenleme:
Bu arada yanıt verme süresini Ultra yapınca parlaklık düşmüyor bunda o konudan sıkıntı yok Radeon ayarlarında düşük giriş geçikmesinin aynısı monitörün özelliğinde var monitörden açınca mouse çok seri oluyor demek istediğinizi anladım yanıt verme süresinimi açsam diye düşünüyordum bende.Eki Görüntüle 1169566Eki Görüntüle 1169567

Hocam hangi ayarda daha akıcı ve rahat geliyorsa onu yapın.

Geri
Yukarı