Nvidia Optimus Disable Etme Yaması - Mac OS X

Laptopda sistem bilgilerinde grafik kısmına girince 2 ekran kartı görünüyordu. GT 620M ve Intel HD 4000.

Sistem 1024 MB RAM'li HD 400o'i kullanıyordu. 1. ekran kartını sistemden yok eden yamayı Maciasl'de de denedim sorunsuz çalışıyor. Satın aldığım laptop Fujitsu AH532 G21 ama 2 ekran kartı olan laptoplarda 1. nVidia kartını bu yama disable yapacaktır.
Bu yama sisteminizdeki DSDT.aml ye uygulanmalı.
Google Docs - create and edit documents online, for free.

Bazen tablolandırma saçmalıyor bunun sebebi de Chamelon, Clover gibi önyükleyiciler. İmzanızdaki sistemden bahsediyorsanız büyük ihtimalle BIOS üzerinden Nvidia kapatılıyordur. İyice kontrol edin.

Konuyu biraz hortlatacağım ama benim sormak istediğim bazi şeyler var

Scope (_SB.PCI0.PEG0.PEGP)
{
OperationRegion (NVHM, SystemMemory, 0x00020400, NVHA)
Field (NVHM, AnyAcc, NoLock, Preserve)
{
Offset (0x100),
NVHO, 32,
RVBS, 32,
Offset (0x400),
RBF1, 262144,
RBF2, 262144,
RBF3, 262144,
RBF4, 262144
}
}

Bu kodu düzelttim fakat bunu recompile ettiğimde bu sefer de farklı bir kodda hata çıktı

117, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_FIELD hata mesajı aynen bu şekilde

OperationRegion (RPCX, SystemMemory, \XBAS (0x8400), Field (RPCX, DWordAcc, NoLock, Preserve)
{
Offset (0x8214),
Offset (0x8216),
LNKS, 4,
Offset (0x8225),
DQDA, 1
})
}
Hatanın olduğu kodda bu kod. Aynı şekilde düzeltmeye çalıştım. Fakat hiçbir işe yaramadı. Burada ne yapmalıyım?

Verdiğiniz kodu denedim hocam compile dediğimde şu hatayı

117, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_FIELD, expecting ','

Ben ekran kartını kapatmıştım ama SSDT-6 dosyamda hata var onu düzeltip fan yamasını yapacağım . Fan yamasını burası kabul ediyor hocam çünkü miscLidPoll yaması

MSI GE70 2PE 'de çalıştı hocam ileride çok elzem olacağına inanıyorum. Zira eGPU olayına el atacaktım. Bu yama faydalı olacaktır diye tahmin ediyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Verdiğiniz kodu denedim hocam compile dediğimde şu hatayı

117, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_FIELD, expecting ','

Ben ekran kartını kapatmıştım ama SSDT-6 dosyamda hata var onu düzeltip fan yamasını yapacağım . Fan yamasını burası kabul ediyor hocam çünkü miscLidPoll yaması

Merhaba lütfen bu gibi videoları takip edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birde MaciASL 'nin son versiyonunu indirmeyi deneyin. Birçok hata giderilmiş durumda.
RehabMan / OS-X-MaciASL-patchmatic / Downloads — Bitbucket

Saygılar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı