NVIDIA PTX Serisi Çıkar Mı?

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Ray Tracing'den bir sonraki adım Path Tracing olabilir ve GPU'ların hızlanması ile bir gün bu teknoloji oyunlara da gelebilir. Merak ettiğim konu bu tür yeni teknolojileri uygulamaya koymada risk alıp öncülük eden NVIDA, RTX gibi PTX isimlendirmesi kullanabilir mi? 🤔

G ve R gibi harflerden sonra P biraz vurgusu düşük harf kalıyor ama görsel anlamda bir devrim yaratacaksa kullanılma ihtimali var diye düşünüyorum.

Kulağa hoş gelmiyor. Başka bir isimlendirme daha iyi olabilir.

Ray Tracing'den bir sonraki adım Path Tracing olabilir ve GPU'ların hızlanması ile bir gün bu teknoloji oyunlara da gelebilir. Merak ettiğim konu bu tür yeni teknolojileri uygulamaya koymada risk alıp öncülük eden NVIDA, RTX gibi PTX isimlendirmesi kullanabilir mi? 🤔

G ve R gibi harflerden sonra P biraz vurgusu düşük harf kalıyor ama görsel anlamda bir devrim yaratacaksa kullanılma ihtimali var diye düşünüyorum.
Nedense kulağa hoş gelmediği kanısına vardım. Bence farklı bir isimlendirmeye gidilir.

2023 yılından sonra çıkarsa seve seve alacağımız kesin. Şaka bir yana isim konusunda PTX gerçekten güç anlamı katmıyor. "pitiix" şeklinde okuyunca hoş gelmiyor. :D

Gelebilir neden olmasın. Basit Ray Tracing'in ömrünün uzun olamayacağını, ilkel kalmaya mahkum olduğunu ve bir süre sonra üretim masrafının istekleri karşılayamaya yetmeyeceğini düşünüyorum. Path Tracing ile yazılımsal Ray Tracing (Lumen) yakın gelecekte daha çok yer bulacaktır.

Geri
Yukarı