Nvidia Quadro Tabanlı 8000 TL Mimarlık Sistemi Önerisi

Açıklamaların için çok teşekkür ederim.
Ben işin teknik kısmını pek bilmiyorum malesef. Şuan kullandığım qosmio laptopum orta ölçekli işlerde yeterli olsada sahne yükü arttıkça beni çileden çıkartıyor. 9 ay sonra filan ofis açmayı planlıyoruz. Kuracağım sistemi kullanmaya başlayacağım sonra ofiste devam aynı sistemle. Ciddi anlamda uzun süredir araşttırmama rağmen çok detaylı ve net bir şekilde ayrımını yapan ne yazı ne de video bulabildim.
Bütçe gerektiği halde aşılabilir iş amaçlı kullanılacak çünkü bilgisayar. Bana uzun süreli kullanılabilecek bir sistem önerisi yaparsanız sevinirim.

Benim önerdiğim gayet kaliteli ve çok uzun vadeli bir sistem. Ekran kartı seçimi sana kalmış orasını araştırman gerek Quadro GPU ile ilgili tecrübem yok.

Bu sistemi düşünmelisiniz. Gerçekten çok kaliteli bir sistem.

Benim önerdiğim gayet kaliteli ve çok uzun vadeli bir sistem. Ekran kartı seçimi sana kalmış orasını araştırman gerek Quadro GPU ile ilgili tecrübem yok.

Bu sistemi düşünmelisiniz. Gerçekten çok kaliteli bir sistem.
işlemci anakart konusunda hemfikirim:D quadro kartın fiyatını görünce biraz sarsıldım:D yaza kadar para biriktirmek gerekecek.

@yakup kolukırık monitör dahilmidir ve limit bütçe nedir iste o yüzden ozelden konusmak istedim forumla olmaz uzun konular çünki iş için olucagi için yardım etmek istedim yoksa forumda kullanmiyorum rastgele gördüm .

Son düzenleme:
6500 dolar civarı bir fiyat çıkmasa dahada mutlu ederdi:D ekran kartını taksitle alsam 11 bin tl gerekiyor . Biraz daha para biriktirmem gerekir. İşte tek sorun şu 980 ti ile arsındaki 4bin farka değer mi acaba?

Açıkçası benim fikrimi soracak olursanız şöyle ki;

STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING - Genel Bakış

Ben olsam bu kartı tercih ederdim. Size üzeceğini sanmıyorum. Ama gene araştırmanızda fayda var. Bence gerçekten Quadro kartlar gereğinden fazla pahalı değmez.

@yakup kolukırık monitör dahilmidir ve limit bütçe nedir iste o yüzden ozelden konusmak istedim forumla olmaz uzun konular çünki iş için olucagi için yardım etmek istedim yoksa forumda kullanmiyorum rastgele gördüm .
Monitör dahil değil kicki indirecem az sonra telefonu yeni aldım sarjdan:D

Blaa blaa diye aratinca cikmasi lazım

Blaa blaa diye aratinca cikmasi lazım
Blaaaa1 yaziyor bir yerdede pek bilmiyorum uygulamayi:)

Konuya açıklık getirmek istiyorum. GTX serilerinde de Quadro serilerinde de aynı grafik çipleri kullanılıyor. Peki neden büyük şirketler Quadro ekran kartları kullanıyor? İşte bu çok güzel bir soru.
Quadro kartlarda GTX olanların aksine çok daha iyi bir şekilde kalite kontrolü yapılır. Yani aldığınız kartın gerçekten sıkıntısız çalışacağından ve çipinin bir GTX'e kıyasla daha iyi durumda olduğundan emin olursunuz.
İkinci olarak Quadro kartların sürücü güncellemeleri mühendislerin işlem performansını arttırmak amacı ile üretilirken, GTX'lere gelen güncellemeler oyun performansını arttırmaya amaçlıdır.
Eğer kartın değerinden çok daha fazla para kazanacaksanız Quadro tavsiye ederim.

Güncel

Konuya açıklık getirmek istiyorum. GTX serilerinde de Quadro serilerinde de aynı grafik çipleri kullanılıyor. Peki neden büyük şirketler Quadro ekran kartları kullanıyor? İşte bu çok güzel bir soru.
Quadro kartlarda GTX olanların aksine çok daha iyi bir şekilde kalite kontrolü yapılır. Yani aldığınız kartın gerçekten sıkıntısız çalışacağından ve çipinin bir GTX'e kıyasla daha iyi durumda olduğundan emin olursunuz.
İkinci olarak Quadro kartların sürücü güncellemeleri mühendislerin işlem performansını arttırmak amacı ile üretilirken, GTX'lere gelen güncellemeler oyun performansını arttırmaya amaçlıdır.
Eğer kartın değerinden çok daha fazla para kazanacaksanız Quadro tavsiye ederim.
Para kazanacak zamanla elbette ama benim derdim kartin fiyatından kısmak filan değil. Animasyon işiyle ugrasmiyorum frame render aliyorum fakat benim asıl olayım tasarım. Tasarım yaparken rahat etmem lazım. Yoksa en kötü ihtimalle farmerlarda bile render aldırilir.

Dediğim gibi, bu tür işlerde tamamen rahat etmek istiyorsanız Quadro almalısınız. GTX serisine göre Render gibi işlemlerde daha performaslıdır çünkü optimizasyon güncellemeleri alırlar bu tip uygulamalar için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı