NVIDIA RTX A4000 alınır mı?

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Merhaba,

3D mimari görselleştirme işi yapmaktayım, şu anda GTX 1660 Ti ekran kartım var değiştirmek istiyorum. Bayağı bir süredir ekran kartı arayışı içerisindeyim bu NVIDIA RTX A4000 sizce nasıl önerilerinizi bekliyorum fiyatı uygun geldi. 3DS Max, Unreal Engine ve Lumion kullanmaktayım.

Daha kullanmak nasip olmadı fakat bilgilerime göre eski model profesyonel modellere göre 2 kata yakın bir performans artışı olduğu söyleniyor, ayrıca arada kafa dağıtmak için oyun vb. aktivitelerde de yaklaşık 3050-3060 seviyelerinde bir performans verdiği söyleniyor. Uzun süre işinizi göreceğini düşünüyorum.

UE4-Arch-RT.gif

O paraya rahat bir şekilde RTX 3090 alınır ikinci el. RTX A4000'i ileride elinden çıkaramazsında.

3D mimari görselleştirme işi ile uğraştığını söylüyor. Oyun için tasarlanmış bir kart almak yerine profesyonel iş hayatı için tasarlanmış bir kart alması daha mantıklı olmaz mı?

3090 bu parayla anca 2. el alınır.

Yazdığımı doğru oku. İkinci el dedik zaten.

3D mimari görselleştirme işi ile uğraştığını söylüyor. Oyun için tasarlanmış bir kart almak yerine profesyonel iş hayatı için tasarlanmış bir kart alması daha mantıklı olmaz mı?

Hayır, mantıklı olmaz. RTX 3090 mimari işlere uygun olarak üretildi zaten. Oyun konusunda RTX 3080 ile RTX 3090 arasında fiyatına göre performans olarak çok az bir fark var zaten.

Satması gerektiği zaman asla satamayacağı konusunda da kalıbımı koyarım. Satarsada ölü fiyata satar, üzülür.

Oyun ekran kartları günde birkaç saat kullanılacağı düşünülerek tasarlanır. 24 saat sürekli çalışmaya uygun değillerdir. Zaten mining yapan kartlardan görüyoruz, arıza oranları normal kullanıma göre çok daha yüksek.

Eski adıyla Quadro serisi olan bu ekran kartları sürekli çalışmayı garantiler. Özel sürücüler ile programların güvenilrliliğini garantiler. 100'ün üzerinde farklı iş, mühendislik ve kurgu gibi uygulamalarda özel olarak test edilir ve onaylanır. Sırf bu ekran kartları için ekran kartı ve yazılım üreticileri özel optimizasyonlar yapar. ECC bellek gibi diğer avantajları mevcut.

Evet, diğer arkadaşların dediği gibi aynı fiyata daha fazla güçlü ekran kartları alabilirsiniz ancak yıllar boyu kullanılacak, uzun süre çalıştırılan iş yüklerinde kullanılacak bir bilgisayarda Quadro serisi ve AMD'nin Radeon Pro serisi gibi çözümleri çok daha güvenilir ve başarılı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı