Nvidia Shadow Play Ayar Değiştirmeme Sorunu

Yago

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Front End Developer / Profosyonel Powerlifting Sporcusu
Merhabalar. Önceki konumda OBS'nin sıkıntılarını yaşadığımdan bahsetmiştim. Bir arkadaşımın tavsiyesi ve Sosyal'de okuduğum üzere Nvidia Shadow Play üzerinden yayın yapmaya başladım.

Her şey iyi hoş fakat ayarlardan hiçbir şeye tıklayamıyorum. Twitch'i bile seçemedim anca yayın aç dedim öyle oturum aç ekranı geldi fakat aşağıda ki ekranda hiçbir şey seçemiyorum. Yayınımı 480P veriyor bende takılma olmamasına rağmen yayında takılmalar oluyor tam akıcı olmuyor belki kaliteyi ayarlayabilsem düzelecek fakat ayarlayamıyorum.

1528671166382.png

Ekran görüntüsü.

Hani oyunlarda hiç FPS düşmüyor efsane yayın oluyor benim için. Fakat bitrate vb ayarlayamadığımdan izleyici için aynı güzellik olmuyor. Yayında hafif takılmalar oluyor zaten 480 olduğu için kalitesiz de oluyor. İnternette araştırdım fakat aynı sorunla ilgili bir şey bulamadım.

İnternetim 50Mbps download 5Mbps upload fiber internet.
Sistemim Monster Abra A5 V12.1 (SSD özelleştirildi.)

Ayrıntılı olarak:
  • 7. Nesil Intel® Kaby Lake Core™ i5-7300HQ 4C/4T; 6MB L3; 8GT/s; 2.5GHz > 3.5GHz; 45W; 14nm
  • 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 128-Bit DX12
  • İntel(R) HD Graphics 630
  • 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz SODIMM
  • Samsung 256GB PM961 M.2 Sata PCIe 3.0 x4 (Okuma: 2800 MB/s - Yazma: 1100 MB/s)
ÇÖZÜLDÜ.

Çözüm : Ayarlardan hud düzenine gelip ordaki tüm ayarları kapatırsanız sorun çözülüyor.
Edit 2 : Ne yazık ki hala devam ediyor sorun. Geçici olarak çözülmüş ama kapatıp sabah açtığım zaman ayarlar kapalı olduğu halde yine o ekranda tıklama yapamıyorum...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı