Çözüldü Nvidia Shadow Play Kayıt Sırasında Mouse Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Aynı sorunu yaşayanlar için çözüm;
GeForce uygulamasını açın. Ayarlardan resimde görülen Deneysel Özellik sekmesini işaretleyin. GeForce_Experience_v3.20.0.118 sürümünden GeForce_Experience_v3.20.1.57 sürümüne yükseltme yaptığınız zaman sorun çözülüyor.

GeForce Experience.png
- Masaüstünde bir notepad oluşturun.
- Açın.
- Aşağıda verdiğim kodları notepad içerisine yapıştırın.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\NVIDIA Corporation\Global\ShadowPlay\NVSPCAPS]
"{079461D0-727E-4C86-A84A-CBF9A0D2E5EE}"=-

- CTRL + Shift + S'ye basın.
- Açılan pencerede masaüstünü seçin, tüm dosyaları seçin, dosya adını "Dosya.reg" olarak kaydedin.
- Sonra oluşan masaüstünde yeni dosyayı çift tıklayın.
- Çıkan uyarılara evet diyin.

Teorik olarak çıkması gerekiyor imlecin. Eğer çıkmazsa buradan tekrar yazın başka bir çözüm bakarız.

- Masaüstünde bir notepad oluşturun.
- Açın.
- Aşağıda verdiğim kodları notepad içerisine yapıştırın.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\NVIDIA Corporation\Global\ShadowPlay\NVSPCAPS]
"{079461D0-727E-4C86-A84A-CBF9A0D2E5EE}"=-

- CTRL + Shift + S'ye basın.
- Açılan pencerede masaüstünü seçin, tüm dosyaları seçin, dosya adını "Dosya.reg" olarak kaydedin.
- Sonra oluşan masaüstünde yeni dosyayı çift tıklayın.
- Çıkan uyarılara evet diyin.

Teorik olarak çıkması gerekiyor imlecin. Eğer çıkmazsa buradan tekrar yazın başka bir çözüm bakarız.
Merhaba, dediğinizi yaptım ama hala düzelmedi.

Regedit'e girip "HKEY_CURRENT_USER\Software\NVIDIA Corporation\Global\ShadowPlay\NVSPCAPS" alan içerisinde bizim oluşturduğumuz değerin oluşup oluşmadığına bakabilir misiniz? Bir de işletim sisteminiz 64 bit mi?
Sistem 64 bit. Bunlardan hangisini biz oluşturduk?
1568187951480.png

Sistem 64 bit. Bunlardan hangisini biz oluşturduk?Eki Görüntüle 437278
Biraz kendi sistemimde deneme yapıp dönüş yapacağım.
Şu durum var: Shadowplay oyun içerisinde kullanılan mouse imlecini gizliyor, bu nedenle sadece Windows'un imlecini görüntüleyebilirsiniz. Oyununuzun içerisinde Windows imlecini kullan gibi bir seçenek bulunuyorsa, bu özelliği kullanıp kayıt yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Biraz kendi sistemimde deneme yapıp dönüş yapacağım.
Şu durum var: Shadowplay oyun içerisinde kullanılan mouse imlecini gizliyor, bu nedenle sadece Windows'un imlecini görüntüleyebilirsiniz. Oyununuzun içerisinde Windows imlecini kullan gibi bir seçenek bulunuyorsa, bu özelliği kullanıp kayıt yapabilirsiniz.
Windows kaydında da imleç gözükmüyor.

Windows kaydında da imleç gözükmüyor.
Bir onu aşabiliriz diye düşünüyorum. 2 saat sonra bir regedit kodu ileteceğim.
Tüm kodlarına baktım, eğer gözümden kaçan bir şey yoksa Nvidia'nın gördüğü exe dosyalarının içerisinde sadece kayıt yapmasını sağlıyor. Değiştirmeye çalışmak yeni program yazmaktan farksız oluyor. Windows kaydını teorik olarak hiç almaması gerekiyor, alıyorsa programda bir hata oluşmasına bağlı olarak yakalıyor demektir.

ShadowPlay daha çok FPS oyunları için tasarlanmış gibi görünüyor.

Siz tüm kaydı yapmasını istiyorsunuz sanırım. Alternatif olarak "Bandicam"i tavsiye ederim ben, kullanımı son derece kolaydır, ayrıca Nvidia ile tam uyumludur (aşağıda linki yer almaktadır).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı