Çözüldü NVIDIA sitesinde gözüken 4090D modeli nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Selam, driver icin siteye girdigimde RTX 4090D adlı ekran kartı oldugunu gordum. Nedir bu 4090D bilgisi olan var mı?

NVIDIA'nın Amerika Çin'e 4090 ekran kartını satmayı yasaklayınca çıkardığı model. 4090'ın kırpılmış bir sürümü diyebiliriz.
Yüksek performanslı oyun tecrübesi yaşamak arzusunda olan ve profesyonel grafik tasarımı, video düzenleme gibi iş yüklerini de yönetmek isteyen kullanıcılar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, driver icin siteye girdigimde RTX 4090D adlı ekran kartı oldugunu gordum. Nedir bu 4090D bilgisi olan var mı?

NVIDIA'nın Amerika Çin'e 4090 ekran kartını satmayı yasaklayınca çıkardığı model. 4090'ın kırpılmış bir sürümü diyebiliriz.

Çözüm

RTX 4090 serisini Çin'de satılması ABD hükümeti tarafından yasaklanmıştı bir limiti mi ne aştığı için tam hatırlamıyorum, NVIDIA'da tilkilik yapıp bu modeli çıkartı, yanılmıyorsam normal 4090 daha güçlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4090 serisini Çin'de satılması ABD hükümeti tarafından yasaklanmıştı bir limiti mi ne aştığı için tam hatırlamıyorum, NVIDIA'da tilkilik yapıp bu modeli çıkartı, yanılmıyorsam normal 4090 daha güçlü

Evet normal 4090 daha güçlü ve daha fazla çekirdeğe falan sahip ama aradaki fark doğru bir overclokla kapanacak düzeyde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı