Nvidia sürücü kurulumunda Windows sürüm hatası

Ruhadam

Decapat
Birkaç ay araştırmayla bir şekilde kendime bir oyun bilgisayarı topladım.
Bu akşam parçalarını topladığım bilgisayarcı (kasap) montajını yaptıktan sonra kendince bir şeyler kurduğunu söyledi ama birçok kurulması gereken programlarım var. Daha önce hiç kurmadığım için bilgim de yetersiz.
Windows 10 64 sistemim var. (Emin değilim)
Bu sistem için güncelleştirme indirmeye çalıştığımda sürekli bu şekilde hatalar alıyorum, bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DCH sürüm indiremezsin format atan kişi manuel yüklemiş baştan. Siteden güncel var mı kontrol edin sisteminize göre.
Windows 10 64 sistemim var. (Emin değilim)
Temel bilgisayar bilgisi olmadan bilgisayar kullanılmaz. Bilgisayarım > Özelliklere girip ne kullandığınızı öğrenin. Alternatif Win +R yapıp dxdiag yaz enter bas bilgileri kontrol et.

Nvidia sitesine girin, açılan pencereden modelinizi seçin. Size uygun olanı seçtikten sonra dosyayı indirin.

Daha sonra indirilen klasörde sağ tıkla yönetici olarak calıştır diyip kurulumu tamamlayın.

Ekran kartı modelin nedir?
RTX 2060 GAMİNG Z hocam.
DCH sürüm indiremezsin format atan kişi manuel yüklemiş baştan. Siteden güncel var mı kontrol edin sisteminize göre.

Temel bilgisayar bilgisi olmadan bilgisayar kullanılmaz. Bilgisayarım > Özelliklere girip ne kullandığınızı öğrenin. Alternatif Win +R yapıp dxdiag yaz enter bas bilgileri kontrol et.

Sabah sağ altta mesaj sekmesi gibi olan kutucuğa tıklayarak güncelleştirme ayarlarına baktım yeniden başlatmam gerekiyordu başlattım yeni yükle dedim bir şeyler yapabildim sanırım ?
Nvidia sitesine girin, açılan pencereden modelinizi seçin. Size uygun olanı seçtikten sonra dosyayı indirin.

Daha sonra indirilen klasörde sağ tıkla yönetici olarak calıştır diyip kurulumu tamamlayın.
Şimdi hocam problemim de bu zaten siteye girdiğim ve indirdiğim zaman programı kuramıyorum doğru sürücü indirdiğime eminim yani win10 64 bit fakat kurmaya başladığım da bu sürücü sizin bilgisayarınızla uyumlu değil hatası alıyorum malesef.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    99,4 KB · Görüntüleme: 65
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    96,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
RTX 2060 GAMİNG Z hocam.

Sabah sağ altta mesaj sekmesi gibi olan kutucuğa tıklayarak güncelleştirme ayarlarına baktım yeniden başlatmam gerekiyordu başlattım yeni yükle dedim bir şeyler yapabildim sanırım ?

Şimdi hocam problemim de bu zaten siteye girdiğim ve indirdiğim zaman programı kuramıyorum doğru sürücü indirdiğime eminim yani win10 64 bit fakat kurmaya başladığım da bu sürücü sizin bilgisayarınızla uyumlu değil hatası alıyorum malesef.
Tüm sürücüleri kaldırıp tekrar manuel kurulum yapın.

Windows sürümünüz eski. Windows Update'e girip önce Windows güncelleştirmelerini tamamlayın. Daha sonra ekran kartı sürücünüzü sorunsuz şekilde kurabileceksiniz.

Olmadı. Yukarıda siteden diyorum sen programdan diyorsun. Resimde Windows sürümün güncel olmadığı gözüküyor ona güncel sürücüyü zaten kuramazsın. RS5'e güncelle. BIOS da güncel değil büyük ihtimal.
Wndows'u güncel build'e güncelleyince imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

Arkadaşlar bilgisayara format attırdım tekrardan tüm sürümleri kurdum fakat hala ekran kartını kuramıyorum ve 2 gündür kasa montajı+kurulum için masrafım 250 TL. buldu.

Yazıktır günahır içim acıyor artık bana net olarak bir çözüm söylerseniz uygulayacağım şuan da son durum şu resimde ki şekildedir.
Güncelleme indiriyor fakat kurması aşırı uzun sürüyor bekliyorum 2-3 saat kurulum sürüyor bilgisayarı yeniden başlatmamı istiyor başlatıyorum kurulum da hata veriyor.

Arkadaşlar bu arada ekran özelliklerimi kurcalarken şöyle bir sayfa kutucuğuna rastgeldim ben 64 Bit indiriyordum internetten ekran kartım 32 Bit olabilir mi ?

Adsız.pngAdsız 2.pngAdsız 3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı