NVIDIA sürücü yüklerken temiz kurulum seçilmeli mi?

Mert1337

Hectopat
Arkadaşlar bugün NVIDIA ekran kartları için 461 sürümü çıkmış. Bu sürücüyü yüklerken temiz kurulum seçmeli miyim yoksa hızlı kurulum mu seçmeliyim? Önceki sürümü yüklerken temiz kurulum seçmiştim hep, temiz kurulum seçmek zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün NVIDIA ekran kartları için 461 sürümü çıkmış. Bu sürücüyü yüklerken temiz kurulum seçmeli miyim yoksa hızlı kurulum mu seçmeliyim? Önceki sürümü yüklerken temiz kurulum seçmiştim hep, temiz kurulum seçmek zarar verir mi?

Temiz kurulum seçerseniz, sürücüyü komple siler ve ayarlarınızı'da siler. Hızlı Kurulum'da ise eski sürücüden bazı dosyaları alarak yükseltir ve ayarlarınız'da kalır.

Belirli bir sürücü yüklü ise hızlı kurulum yapın derim. Ben hep öyle yaparım.

Temiz kurulum kalabalık istemeyenler için iyidir ama seçmezseniz ek uygulama ile her şey elinizin altında olur sürücüleri arama yapmadan güncellersin , oyunları optimize ederek performans sağlarsın.

Birincisi Geforce experience uygulamasına ait özelliklerini kullanmıyorsan kesinlikle kurmamalısın. FPS drop sorunu oluyor, özellikle yüksek FPS oyunlarda. Ve driver güncellemeyi eski driver üzerine kurulması tavsiye edilmiyor. Windows güvenli mod ile başlatıp DDU programı ile silip ardından güncel ya da istediğin sürüm driver kurmak daha sağlıklı.

Geri
Yukarı