Nvidia Sürücüsü Kuramama Sorunu

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Arkadaşlar Nvidia denetim Masası sağ tıklayınca gözükmüyordu bende internette bir rehber okudum.
Rehber : Düzeltme: Nvidia Denetim Masası Açılmıyor - k2rx.com

Bu rehbere güvenerek Nvidia ekran kartımı falan sildim. Sonra rehberde yazdığı gibi nvidia'nın sayfasından yeni sürücümü indirmeye çalıştım.

Nvidia ekran kartını silmeden önce Nvidia uygulamasında gözüken PC özellikleri :
Ekran Alıntısı 2.PNG

Nvidia sayfasında seçtiğim sürücü :
Ekran Alıntısı.PNG

Yani ben sürücüyü doğru seçtiğimi düşünüyorum. Ancak kurulumda Sistem uyumluluğunu kontrol ederken şöyle bir hata veriyor.
Ekran Alıntısı 3.PNG

Arkadaşlar sürücüsüz kaldım sanırım rehbere güvenmemeliydim herhalde. Her şeyi doğru yapmama rağmen nasıl böyle bir hata veriyor? Hatta sürücümü de doğru seçmişken.

Bir yardım edin sürücüm geri gelsin.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çok ama çok basit bir şekilde çözdüm. Driver booster programıyla bir tarama yapayım demiştim belki bir çare olur diye. Garip bir şekilde Driver booster sürücümü bulup PC'ye geri getirdi😅. Sonrasına Aygıt Yöneticisinde "Nvidia Geforce gtx 940mx" yazısı gözükünce büyük ferahladım. Ama yanında sarı bir ünlem vardı bir hata olduğunu belirtiyordu. Sürücüyü güncelle dedim şuan sürücüyü yüklüyor büyük ihtimal oda çözülcek.

Teşekkürler IObit.
IObit driver booster, iobit uninstaller ve iobit unlocker yazılımlarını yıllardır kullanıyorum en ufak bir sorunlar karşılaşmadım. Burada hiç kimse IObit yazılımlarını önermez ama ben işimi görüyorum bu yetiyor bana.
Adım adım anlatılmış.

Arkadaşlar sorunu çok ama çok basit bir şekilde çözdüm. Driver booster programıyla bir tarama yapayım demiştim belki bir çare olur diye. Garip bir şekilde Driver booster sürücümü bulup PC'ye geri getirdi😅. Sonrasına Aygıt Yöneticisinde "Nvidia Geforce gtx 940mx" yazısı gözükünce büyük ferahladım. Ama yanında sarı bir ünlem vardı bir hata olduğunu belirtiyordu. Sürücüyü güncelle dedim şuan sürücüyü yüklüyor büyük ihtimal oda çözülcek.

Teşekkürler IObit.

Son düzenleme:

Teşekkürler IObit.
IObit driver booster, iobit uninstaller ve iobit unlocker yazılımlarını yıllardır kullanıyorum en ufak bir sorunlar karşılaşmadım. Burada hiç kimse IObit yazılımlarını önermez ama ben işimi görüyorum bu yetiyor bana.

Çözüm
Sürücü kurulumları için Driver Booster programını kullanabilirsin ben yıllardır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım, zaten program ücretsiz ve kendi otomatik tarıyor ve kurulumu kendi yapıyor.

Driver güncellerken DDU sildim tekrar kurdum 432.00 kurdu bende kasaya balan lan kablosunu çıkardım tekrar DDU kurdum oldu teşekkürler kim fikri veren arkadaş.

Geri
Yukarı