NVIDIA sürücüsü Windows ile uyumlu değildir

fatih1452

Centipat
Makaleler
1
DDU üzerinden sildim. Geri yüklemek istiyorum, böyle bir hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Özelliklerde resimde var.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    289 KB · Görüntüleme: 59
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    282 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    283,7 KB · Görüntüleme: 72
  • fdfsffs.PNG
    fdfsffs.PNG
    43,1 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaş zaten sorunu çözmüş. Özel durumlar haricinde "GeForce Experience" kurmasına gerek yok.

İlla uzun uzun anlatalım istiyorsunuz, peki. Mart ayında MSI GF65 Thin model notebook satın almıştım. Freedos olduğu için Windows'u ve sürücüleri kendim yükledim(Windows her zaman güncel sürücüleri yüklemiyor). Ekran kartı sürücüsünü doğru indirdiğim halde, Windows'um ve geri kalan sürücülerim güncel olduğu halde ekran kartı sürücüsü kurulumu bu şekilde hata verip kurulmuyordu. Ne denediysek olmadı ve sorun indirmede de değildi, tekrar tekrar indirip tekrar denedim, yine aynı sonuç. En sonunda belki işe yarar diyip GeForce Experience yazılımını indirip kurdum. Aynı sürücüyü bir de GeForce Experience indirdi, kurdu, sorunsuz şekilde kurulum tamamlandı.

Konu sahibinin attığı görsele göre ekran kartı 820M, Nvidia'nın sitesine baktığımızda son sürümün 425.31 olduğu görünmekte. Fakat konu sahibi 425.31 sürümünü yüklerken sorun yaşamış. Sorunun çözümü GeForce Experience kurmakta diye düşünüyorum. İşe yaramasa bile en azından bir çözüm yolu. Konu sahibinin kurduğu sürüm 391.35, sizce ''"GeForce Experience" kurmasına gerek yok.'' yok mu? GeForce Experience, kartın en son çıkan sürücüsü hangisi ise kendisi tespit edip indirmiyor mu? Eğer gerçekten de kartın son sürücüsü 425.31 ise, neden 391.35 kullansın? Gerçekten ağzı olan konuşmasın lütfen, bir şey biliyoruz da yazıyoruz değil mi şurada? Bir de hâlâ gerek yok kurmaya diyorsunuz, GeForce Experience zararlı bir yazılım mı? Kurulduktan sonra kaldırılamayan yapışkan bir yazılım mı?

İlla uzun uzun anlatalım istiyorsunuz, peki. Mart ayında MSI GF65 Thin model notebook satın almıştım. FreeDOS olduğu için Windows'u ve sürücüleri kendim yükledim(Windows her zaman güncel sürücüleri yüklemiyor). Ekran kartı sürücüsünü doğru indirdiğim halde, Windows'um ve geri kalan sürücülerim güncel olduğu halde ekran kartı sürücüsü kurulumu bu şekilde hata verip kurulmuyordu. Ne denediysek olmadı ve sorun indirmede de değildi, tekrar tekrar indirip tekrar denedim, yine sonuç aynı. En sonunda belki işe yarar deyip GeForce Experience yazılımını indirip kurdum. Aynı sürücüyü bir de GeForce Experience indirdi, kurdu, sorunsuz şekilde kurulum tamamlandı.

Konu sahibinin attığı görsele göre ekran kartı 820M, NVIDIA'nın sitesine baktığımızda son sürümün 425.31 olduğu görünmekte. Fakat konu sahibi 425.31 sürümünü yüklerken sorun yaşamış. Sorunun çözümü GeForce Experience kurmakta diye düşünüyorum. İşe yaramasa bile en azından bir çözüm yolu. Konu sahibinin kurduğu sürüm 391.35, sizce ""GeForce Experience" kurmasına gerek yok." Yok mu? GeForce Experience kartın en son çıkan sürücüsü hangisi ise kendisi tespit edip indirmiyor mu? Eğer gerçekten de kartın son sürücüsü 425.31 ise, neden 391.35 kullansın? Gerçekten ağzı olan konuşmasın lütfen, bir şey biliyoruz da yazıyoruz değil mi şurada? Bir de hâlâ gerek yok kurmaya diyorsunuz, GeForce Experience zararlı bir yazılım mı? Kurulduktan sonra kaldırılamayan yapışkan bir yazılım mı?

Yav tamam, aha kurayım.
Yaw tamam aha kurayım.

Şu resme de bir yardım eder misin?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (47).png
    Ekran Görüntüsü (47).png
    59,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
İlla uzun uzun anlatalım istiyorsunuz, peki. Mart ayında MSI GF65 Thin model notebook satın almıştım. Freedos olduğu için Windows'u ve sürücüleri kendim yükledim(Windows her zaman güncel sürücüleri yüklemiyor). Ekran kartı sürücüsünü doğru indirdiğim halde, Windows'um ve geri kalan sürücülerim güncel olduğu halde ekran kartı sürücüsü kurulumu bu şekilde hata verip kurulmuyordu. Ne denediysek olmadı ve sorun indirmede de değildi, tekrar tekrar indirip tekrar denedim, yine aynı sonuç. En sonunda belki işe yarar diyip GeForce Experience yazılımını indirip kurdum. Aynı sürücüyü bir de GeForce Experience indirdi, kurdu, sorunsuz şekilde kurulum tamamlandı.

Konu sahibinin attığı görsele göre ekran kartı 820M, Nvidia'nın sitesine baktığımızda son sürümün 425.31 olduğu görünmekte. Fakat konu sahibi 425.31 sürümünü yüklerken sorun yaşamış. Sorunun çözümü GeForce Experience kurmakta diye düşünüyorum. İşe yaramasa bile en azından bir çözüm yolu. Konu sahibinin kurduğu sürüm 391.35, sizce ''"GeForce Experience" kurmasına gerek yok.'' yok mu? GeForce Experience, kartın en son çıkan sürücüsü hangisi ise kendisi tespit edip indirmiyor mu? Eğer gerçekten de kartın son sürücüsü 425.31 ise, neden 391.35 kullansın? Gerçekten ağzı olan konuşmasın lütfen, bir şey biliyoruz da yazıyoruz değil mi şurada? Bir de hâlâ gerek yok kurmaya diyorsunuz, GeForce Experience zararlı bir yazılım mı? Kurulduktan sonra kaldırılamayan yapışkan bir yazılım mı?

Sanırım fazla bildiğinizi düşünüyorsunuz. Aşağıdaki açıklamayı okuyarak bir yorumda bulundum.

Ekran kartınız büyük ihtimalle Fermi mimarili. Hatta GeForce 820M, GeForce 710M'in isim değiştirilmiş hali. 710M'in sadece Fermi sürümü mevcutken 820M'in Fermi ve Kepler sürümleri mevcut. 397.31 ve sonrası Kepler sürümler düşünülerek yayınlanmış. Fermi sürüm için kurmanız gereken sürüm 391.35.

391.35 sürücüsünü yüklemeyi deneyin;

Ağzı olan konuşmasın, zararlı olmayan her yazılımı yüklüyor musunuz siz? Sorun çözüldü ise yüklemesi ile yüklememesi çok önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı