NVIDIA'nın avantajlı teknolojileri nedir?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Bu bilgilendirici değil, sormak amacıyla açtığım bir konu. Ekran kartı konularında hep NVIDIA teknolojileri ve render meselesinden bahsediliyor. Millet sırf bu şeyler için daha güçsüz kartlara daha fazla para ödüyor. Nedir bu insanları 3060 Ti rakibi 6700XT almak yerine 3060 aldıran teknolojiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
FSR 2.0 kalite modu DLSS dengeli mod kalitesinde 1080p ve altı çözünürlüklerde texture ve ghosting sorunu oluşturuyor.
Daha çok yolu var AMD'nin.

Yani sonuçta 1.0 dan iyi yerlere getirdiler buda bir başarı :D Hoş biri çip destekli birisi yazılımsal. Hiç bir zaman çip kalitesi olmaz diye düşünüyorum.

@Nyaan_Neko @murat_boy93 @KeyN_N @Recep Baltaş konu iş olunca NVIDIA daha iyi fakat benim gibi bilgisayarı sadece oyun, film, internet gibi eğlence ürünlerine kullanan insanlar için NVIDIA teknolojileri ekstra paraya değer mi? 6000TL'lik fiyattan çıkan RX6600'ü RTX3050 DLSS açılsa bile ancak yakalıyor. Konu RT olunca işler değişiyor fakat o da düzeltilebilir diye düşünüyorum.
FSR 2.0 kalite modu DLSS dengeli mod kalitesinde 1080p ve altı çözünürlüklerde texture ve ghosting sorunu oluşturuyor.
Daha çok yolu var AMD'nin.
DLSS 2.0'da da aynı problemler yok muydu? Hatta 2.1 ve 2.3'de en çok öne çıkan bunları düzeltilmesi değil mi?

Yani sonuçta 1.0'dan iyi yerlere getirdiler bu da bir başarı :D Hoş biri çip destekli birisi yazılımsal. Hiçbir zaman çip kalitesi olmaz diye düşünüyorum.

Çip olmasına gerek yok çipin yapacağı işi işlemci ve ekran kartı arasında bölüştürüp halledebilirler ve DLSS 2.0 ilk girişi ve DLSS 1.X versiyonları şu anki gibi değildi FSR 2.0'dan kötü durumdalardı. Yakalanamaz değil sadece biraz gelişmeye ihtiyacı var.

@Nyaan_Neko @murat_boy93 @KeyN_N @Recep Baltaş konu iş olunca NVIDIA daha iyi fakat benim gibi bilgisayarı sadece oyun, film, internet gibi eğlence ürünlerine kullanan insanlar için NVIDIA teknolojileri ekstra paraya değer mi? 6000TL'lik fiyattan çıkan RX6600'ü RTX3050 DLSS açılsa bile ancak yakalıyor. Konu RT olunca işler değişiyor fakat o da düzeltilebilir diye düşünüyorum.
6600 XT-3060 arasında 3060 öneriyorum yazılımdan dolayı ama 3050-6600 konusunda bu pek geçerli değil. 3050 saf güç olarak çok geride kalıyor.

Bu bilgilendirici değil, sormak amacıyla açtığım bir konu. Ekran kartı konularında hep NVIDIA teknolojileri ve render meselesinden bahsediliyor. Millet sırf bu şeyler için daha güçsüz kartlara daha fazla para ödüyor. Nedir bu insanları 3060 Ti rakibi 6700XT almak yerine 3060 aldıran teknolojiler?

Sorunu şimdi daha net anladım. 30 serisinin Ti kartları LHR olarak geldi bu da miningi etkileyen bir durum. Ti siz sürümleri biraz daha iyi mining konusunda. Eski sürümleri özellikle. Miningçi değilim LHR'nin ne olduğunu biliyorum olay bu. Ama şu sitede öyle böyle yaparsan diyenler gelecektir şimdi. Kartın asıl olayının ne olduğunu söylüyorum. Miningle ilgilenmiyorum.

Çip olmasına gerek yok çipin yapacağı işi işlemci ve ekran kartı arasında bölüştürüp halledebilirler ve DLSS 2.0 ilk girişi ve DLSS 1.X versiyonları şu anki gibi değildi FSR 2.0'dan kötü durumdalardı. Yakalanamaz değil sadece biraz gelişmeye ihtiyacı var.

Doğrudur hocam DLSS tarafını hiç bilmiyorum kullanmadığımdan. Eğer ki çipsiz de yakalanabilirse demek ki kendi eksiklikleri oluyor bu şu anlık.

Stabilite, benim oldukça hoşuma giden NVIDIA Broadcast. İçerik üretme programlarında sıkıntı çıkarmaması. AMD sanırım sadece Mac tarafında sıkıntı çıkartmıyor, o da Apple kontrollü sürücüler yüzünden :p Kaldı ki, daha doğrusu kalmadı artık AMD Mac'ler.

6600 XT-3060 arasında 3060 öneriyorum yazılımdan dolayı ama 3050-6600 konusunda bu pek geçerli değil. 3050 saf güç olarak çok geride kalıyor.
6600XT ve 3060 arasında fark bir çok insan için oldukça yüksek seviyede.
RX 6600 XT'ye kadar AMD kart taraftarıyım daha üstüne çıkıldığında 3070'den devam ederek NVIDIA alınmalı.
Hocam konu yüksek bütçe ise NVIDIA bence de daha iyi ama sıradan bir oyuncunun o kadar yükseğe çıkması zor.

Geri
Yukarı