Çözüldü "Nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hatipov

Decapat
Daha fazla  
RAM
Hyperx 16GB 3000mhz cl15
SSD veya HDD modeli
Crucial 1 TB MX500
Ekran kartı
GTX 1080
Anakart
Asus Rog B450-F
İşlemci
Ryzen7 2700X
Bu iki hatayı aynı anda birden çok oyunda alıyorum. Shadow of the Tomb Raider, Resident Evil Biohazard, AC Odyssey oyunlarında her türlü çözünürlükte ve grafik ayarında denedim oyundan 5dk sonra Max 15dk sonra bu iki hatayı verip masaüstüne atıyor. DDU ile sürücüleri kaldırıp eski ve yeni sürücüleri kurup denedim, RAM'leri değiştirdim, disk scan ve Memory scan yaptım sorun çıkmadı, ekran kartını farklı bir PCI slotuna takıp denedim, OCCT ve FurMark testlerine soktum herhangi bir hata veya çökme olmadı, en son çare format attım ve 3.parti hiçbir program kurulu olmayan sadece gerekli driverların kurulu olduğu sistemde denedim ama yine aynı hata devam ediyor. İlginç bir şekilde sorunuz çalışan tek oyun FIFA 22.

(Ekte paylaştığım hatalar sistem ve uygulama sekmesinde hep eş zamanlı gerçekleşiyor)

Nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu ve livekernelevent 141.

Dosya Ekleri

• 17a359a6-e699-4846-9fcc-33e298094344.jpg
    17a359a6-e699-4846-9fcc-33e298094344.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 56
  • f77581e5-a268-4733-bccd-75ac19aa5d62.jpg
    f77581e5-a268-4733-bccd-75ac19aa5d62.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu hata genelde yüksek sıcaklık nedeniyle oluşur. Fan motoru da sıkıntılı olabilir.

Zannetmiyorum Afterburner'da oyun sırasında hem CPU hem GPU değerleri normal gözüküyor, fanların döndüğünü de görebiliyordum. Ekran kartını servise verdim arıza tespit sonucunu bekliyorum.
Zannetmiyorum Afterburner'da oyun sırasında hem CPU hem GPU değerleri normal gözüküyor, fanların döndüğünü de görebiliyordum. Ekran kartını servise verdim arıza tespit sonucunu bekliyorum.

Güncelleme: Servisten ekran kartını bugün teslim aldım. Ekran kartının bütün bileşenler test edilmiş, voltaj ölçümleri, VRAM testleri yapılmış fakat herhangi bir problem çıkmamış. Son olarak Afterburner'dan Power limiti %90'a düşürdüm (%100'deydi) ve problem düzeldi.
Bu durumlara PSU da sebebiyet verebilir. Modeli nedir? PSU için de OCCT testi yapabilirsiniz.

Bu hata genelde yüksek sıcaklık nedeniyle oluşur. Fan motoru da sıkıntılı olabilir.

Güncelleme: Servisten ekran kartını bugün teslim aldım. Ekran kartının bütün bileşenler test edilmiş, voltaj ölçümleri, VRAM testleri yapılmış fakat herhangi bir problem çıkmamış. Son olarak Afterburner'dan Power limiti %90'a düşürdüm (%100'deydi) ve problem düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Hocam merhaba, 4060 Ti ile aynı sorunu yaşıyorum, yani bu bir donanım problemi değil mi? Boşu boşuna kartı iade etmeyeyim.

Geri
Yukarı