Çözüldü Nvlddmkm.sys hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theincendio

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı daha 2 hafta anca oluyor. Yeni SSD'yi taktıktan 3 gün sonra 2 kere mavi ekran verdi, ekranda ne yazdığını göremeden PC resetlenip tekrar başladı. Bir de o hata başlayınca Battlefield 2042 de 100 FPS alırken FPS'im bir anda 40'lara kadar düşmeye, donmaya ve karakter teklemeye başladı. Bazen bu donma sadece oyundayken değil masaüstündeykende oluyor. Minidump dosyalarımı aşağıda paylaşıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Drive: nvlddmkm.sys.rar

Sürücü kaynaklı olabilir mi? Ekran kartı donanımında arıza var mı?

PC: ASUS TUF Gaming A15 FA507NV

Çözüm
Ryzen master kaldır. Asus araçların ne varsa sil ve ben söyleyene kadar yükleme. Ses sürücünü güncelle. Wifi ve ağ kartını güncelle. OCCT ile GPU testi yap. Sorun devam ederse eski diski takıp test et.
Asus araçlarını sil, Stellsterise araçlarını sil, Asus araçlarını sil.
Her ihtimale karşı disk testlerini yapıp sonuçları yolla.

ASUS'un sitesinden indirdiğim sürücüleri kaldırdım (hotplug, monitör ve Smart display Controller hariç). PC'yle gelen ve sonradan taktığım (980 Pro)nun sağlık şemaları bu şekilde. Samsung Magician ile de kontrol ettiğimde sağlık şem.

ASUS araçlarını sil, stellsterise araçlarını sil, ASUS araçlarını sil.
Her ihtimale karşı disk testlerini yapıp sonuçları yolla.

Aları %100 good gösteriyor. Dün NVIDIA sürücüsünü DDU ile kaldırıp siteden tekrardan indirdim FPS düzeldi. ASUS uygulamalarını tekrardan indireyim mi siteden?

Dosya Ekleri

• BİLGİSAYARDA TAKILI GELEN.png
    BİLGİSAYARDA TAKILI GELEN.png
    164,3 KB · Görüntüleme: 13
  • YENİ TAKILAN SSD.png
    YENİ TAKILAN SSD.png
    164,5 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:

Ryzen master kaldır. Asus araçların ne varsa sil ve ben söyleyene kadar yükleme. Ses sürücünü güncelle. Wifi ve ağ kartını güncelle. OCCT ile GPU testi yap. Sorun devam ederse eski diski takıp test et.
Şu ana kadar herhangi bir mavi ekran yemedim. Ekran kartını en güncel değilde bir önceki versiyonunu kurdum. Düzeldi galiba. Normalde 2 günde bir veya her gün yiyodum

Yeni konular

Geri
Yukarı