NVMe M.2 SSD tavsiyesi

Benim kendi bilgisayarımda bir SSD bir de HDD var, ve SSD'im C ile D'ye bölünmüş durumda ve HDD'im ise E olarak gözüküyor. Yeni SSD'nizi takınca o da E olur muhtemelen.

Format falan işlerine girmek istemiyorsanız, en azından uygulamalarınız ve belgelerinizi yeni SSD'ye taşıyabilirsiniz, eskisinde yer açılır.

Format at diyen arkadaşlar, yeni SSD'niz daha hızlı olduğundan Windows'u ve uygulamaları başlatması eskisine göre daha hızlı olur diye söylüyorlar, yoksa sadece yer açmak istiyorsanız fazla gerekli bir prosedür değil.

Kısaca, eğer format atıp sonra geri kurulumu yeni SSD'ye yaparsanız, bilgisayarınız daha hızlı açılır ve uygulamalarınız daha hızlı çalışır. Yoksa, sadece yer olsun derdindeyseniz, yeni SSD'nizi 2. Slot'a takmanızda bir sıkıntı olmayacaktır. Eski SSD'nizde yer açmak amacıyla uygulama ve dosyalarınızın bir kısmını yenisine taşırsınız, olur biter.
Açıkçası daha hızlı olmasını tercih ederim tek amacım hafıza olsa daha büyük boyutlarda bi hdd alabilirdim. çok da anlamam ama, şimdi benim bilgisayarın daha hızlı olması için yeni alacağım ssd'yi ilkinin takılı olduğu yere mi takmam gerekiyor. ımmm bir de samsung mu kingston mı siz ne düşünüyorsunuz ?

Hocam bize bütçenize söyleyin bizde ona göre m2 ssd önerelim 2000gibi bi bütçeniz varsa bunu önerebilirim bende kullanıyorum ve mükkemel.https://www.n11.com/urun/samsung-pm9a1-mzvl2512hcjq-00b00-512-gb-pcie-40-m2-2280-ssd-1814015?magaza=pozitifteknikdestek

Hocam bize bütçenize söyleyin bizde ona göre m2 ssd önerelim 2000gibi bi bütçeniz varsa bunu önerebilirim bende kullanıyorum ve mükkemel.https://www.n11.com/urun/samsung-pm9a1-mzvl2512hcjq-00b00-512-gb-pcie-40-m2-2280-ssd-1814015?magaza=pozitifteknikdestek
https://www.n11.com/urun/samsung-pm...2-2280-ssd-1814015?magaza=pozitifteknikdestek bu site hocam

https://www.n11.com/urun/samsung-pm...2-2280-ssd-1814015?magaza=pozitifteknikdestek bu site hocam
hocam 512gb ama ben hiç değilse 1tb alayım diyorum samsungun gösterdiğim bi ürünü 2bin bile değildi sadece oyun vs oynamak için yeterli değil mi o ya da kingston

hocam 512gb ama ben hiç değilse 1tb alayım diyorum samsungun gösterdiğim bi ürünü 2bin bile değildi sadece oyun vs oynamak için yeterli değil mi o ya da kingston
Hocam 1tb versiyonu galiba yok ama ssd gerçektende çok hızlı 1-2 saniyede windowsunuz kapı gibi açıyor oyun indirme hızlarıda iyi açma felan.

Hocam 1tb versiyonu galiba yok ama ssd gerçektende çok hızlı 1-2 saniyede windowsunuz kapı gibi açıyor oyun indirme hızlarıda iyi açma felan.
benim pc anlık 11 saniyede açılıyor hocam. bu paylaşıma bir kingston bir de samsung marka bir ssd attım sizce alınabilir mi ne düşünüyorsunuz?

benim pc anlık 11 saniyede açılıyor hocam. bu paylaşıma bir kingston bir de samsung marka bir ssd attım sizce alınabilir mi ne düşünüyorsunuz?
Hocam Okuma Hızı2000 MB hocam ve yazması da 1000mb ama 1tb benim önderdgim okuma 5000 yazma 6900 ama disk 512 yani gerçektende büyük hafızılara gerekse belki alınabilir ama okuma ve yazması biraz düşük sizin önerdginiz olan.

Hocam Okuma Hızı2000 MB hocam ve yazması da 1000mb ama 1tb benim önderdgim okuma 5000 yazma 6900 ama disk 512 yani gerçektende büyük hafızılara gerekse belki alınabilir ama okuma ve yazması biraz düşük sizin önerdginiz olan.
Hocam hali hazırda pcnin kendi içinde bulunan 512 gblık ssd 1600 MB/s okuma 860 MB/s yazma hızına sahip. yani bunda bile oyunlarda hiç takıldığım şahit olmadım çok bi eksiklik yaşar mıyım?1tblık kingston mi alsam samsung mu ? sizce aradaki 500 liralık fiyat farkına değer mi ?

Açıkçası daha hızlı olmasını tercih ederim tek amacım hafıza olsa daha büyük boyutlarda bi hdd alabilirdim. çok da anlamam ama, şimdi benim bilgisayarın daha hızlı olması için yeni alacağım ssd'yi ilkinin takılı olduğu yere mi takmam gerekiyor.
İlk yere takmanız ile ikinci yere takmanız arası o kadar fark olmaz, fakat daha hızlı olması için format atmanız ve yenisine Windows(ya da hangi sistemi tercih ediyorsanız onun) kurulumunu yapmanız gerekir. Ayrıca, uygulamalarınızı da bu diske yüklemeniz gerekir, ki zaten Windows'u ona kurduktan sonra otomatik ona yüklenirler.

ımmm bir de samsung mu kingston mı siz ne düşünüyorsunuz ?
İkisine de baktım, yazma hızları aynı fakat Kingston'un okuma hızı 2100 iken Samsung'unki 3000. Şahsen ikisi de iyi markalar, günlük kullanım için ise bu hızlar fazla fark yapmaz. Fakat oyun için ise hızına önem verin derim, ki bu noktada Samsung'unki daha hızlı.

Gerçi oynadığınız oyunların hızında şu anda sıkıntı yaşamıyorsanız fazla fark etmezler, o durumda bütçenize daha uygun olanı alın derim.

İlk yere takmanız ile ikinci yere takmanız arası o kadar fark olmaz, fakat daha hızlı olması için format atmanız ve yenisine Windows(ya da hangi sistemi tercih ediyorsanız onun) kurulumunu yapmanız gerekir. Ayrıca, uygulamalarınızı da bu diske yüklemeniz gerekir, ki zaten Windows'u ona kurduktan sonra otomatik ona yüklenirler.

İkisine de baktım, yazma hızları aynı fakat Kingston'un okuma hızı 2100 iken Samsung'unki 3000. Şahsen ikisi de iyi markalar, günlük kullanım için ise bu hızlar fazla fark yapmaz. Fakat oyun için ise hızına önem verin derim, ki bu noktada Samsung'unki daha hızlı.

Gerçi oynadığınız oyunların hızında şu anda sıkıntı yaşamıyorsanız fazla fark etmezler, o durumda bütçenize daha uygun olanı alın derim.
Bu office programları falan kendiliğinden yüklenir değil mi formattan sonra ? o iş beni biraz korkutuyor açıkçası. rehber olabilecek bi format videosu var mı bildiğiniz ? sanırım format atarken nereye kurulum yapalım diye soracak ve ben yeni aldığım ssd yi seçeceğim. Samsung'u alayım o zaman. ama şimdi bu yenisi mi D olacak. ya da onu Manuel olarak ben mi seçiyorum. çok mu cahilim. fazla soru sordum hissediyorum.

Bu Office programları falan kendiliğinden yüklenir değil mi formattan sonra? O iş beni biraz korkutuyor açıkçası. Rehber olabilecek bir format videosu var mı bildiğiniz? Sanırım format atarken nereye kurulum yapalım diye soracak ve ben yeni aldığım SSD'yi seçeceğim. Samsung'u alayım o zaman. Ama şimdi bu yenisi mi D olacak. Ya da onu Manuel olarak ben mi seçiyorum. Çok mu cahilim. Fazla soru sordum hissediyorum.

Office programları kendiliğinden yüklenmez, tekrar yüklemen gerekir. Format için video bilgim yok ne yazık ki. Fakat format attıktan sonra yeni SSD'ye kurulum yaparken eskisini bilgisayarınızdan çıkarmanız gerekli, Windows'un dosyalarını ikisi arasında bölmemesi için. Windows'u kuracağınız yenisi C olur, eskisini de geri takınca şu anki Partition'un nasıl olduğuna göre D ve E olur veya sadece D olur.
Valla format konusunda ben de cahilim, bilgim biraz var fakat kendi başıma hiç yapmadım. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı