NVMe SSD ve HDD Birlikte Kullanilir mi?

Madanach

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Yaklasik 2 hafta sonra bir sistem toplamaya baslayacagim ancak kafami kurcalayan bir sey var.

Almayi dusundugum parcalardan birkaci sunlar.

MSI B350 Tomahawk anakart
Samsung 960 Evo NVMe SSD
WD Blue HDD

Soyledigim anakartta M.2 girisi var. Ancak hem M.2 girisini hem de SATA girisini birlikte kullanabilir miyim onu merak ediyorum.
Asagiya birkac resim koyucam belki orda acikliyor ancak ben anlamiyorum bir de siz bakin.

Screenshot_20170604-203630.png
Screenshot_20170604-203955.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit disk ile SSD'yi aynı anda kullanabilir miyim gibi bir şey mi soruyorsun? Sorunu tam anlamadım tekrar düzgünce anlatır mısın.

Kullanabilirsin sorun olmaz. Oradaki uyarlarda işlemcine göre ekrna kartının kaç hızında çalışacağına dair uyarı yapılmış. Ryzen işlemci alırsanız sıkıntı olmadan M2 slotunu hız kaybı olmadan kullanabileceğini söylüyor ekran kartını(PCIE3.0 slotu).

Sabit disk ile SSD'yi aynı anda kullanabilir miyim gibi bir şey mi soruyorsun? Sorunu tam anlamadım tekrar düzgünce anlatır mısın.

Hocam kullanabilir miyim derken ikisinide anakarta takip kullanmak. Bazi anakartlarda sanirim M.2 slotuna NVMe kullanan SSD takildiginda diger SATA portlari devre disi kaliyormus. Benim amacim 960 EVO'ya isletim sistemini ve surekli oynadigim oyunlari yuklemek, HDD'yi ise depolama icin kullanmak.

Sorun olmaz. Öyle birşey yok. O sadece ilk son nesil olmayan anakartlarda yetersiz güç veremediğinden SATA portlarının birkaçını iptal edip diğer portlar yine de kullanılabiliyor. Bu anakartta NVME'e dair bir uyarı söz konusu değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı