NW 09-09-01 Molex RGB fan kontrolü çalışmıyor

UfukErsoy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3070Ti
i7 12700h
32gb ddr5 4800mhz ram
2+1tb ssd
2k 165hz
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce yeni kasa aldım.
Geldiğinde montajını falan yaptım. Kullanım klavuzu tarzı bir şey çıkmadığı için fanları kendim kurcaladım. Aldıktan birkaç gün sonra video yüklemişler. Videodaki gibi yapıyorum ama çalışmıyor. Ben tuşa basınca renkler hızlı dönüyor sadece, renk değişmiyor. Reset SW'yi taktığı yere tornavida değdirince de 2 fan değişiyor, egzoz fanı hiç tepki vermiyor. Bir türlü ayar yapamadım. Böyle bir şey alsam bir şekilde renk ayarı yapabilir miyim? Videoya yorum falan da attım ama dönüş yapan olmadı.
Not: Şu an fanlar çalışıyor ama kafasına göre renklerde ön paneldeki 3 fanda farklı renklerde yanıyor sürekli ilk açışta aynı renkler oluyor ama zamanla aralarındaki fark açılıyor ve çok ayrı renklerde yanıyorlar.

Son düzenleme:

Hayır, bu ürün ile kontrol edemezsin. Ayrıca bu kasa hava sirkülasyonu olarak çok zayıf. İade etme imkanınız varsa edin. Böyle uydurma bir RGB kontrolü olamaz.

Hayır, bu ürün ile kontrol edemezsin. Ayrıca bu kasa hava sirkülasyonu olarak çok zayıf. İade etme imkanınız varsa edin. Böyle uydurma bir RGB kontrolü olamaz.

Başka şekilde kontrol etme imkanım var mı? Soğutmasından memnunum ve bütçem buna yetiyor maalesef yoksa daha iyi bir şey alırdım zaten.

Başka şekilde kontrol etme imkanım var mı? Soğutmasından memnunum ve bütçem buna yetiyor maalesef yoksa daha iyi bir şey alırdım zaten.
Ana kart modelin nedir? Ana kartın destekliyorsa ana kartın üzerinden çoğaltıcı ile kontrol edebilirsin.

Ana kartın üzerindeki JLED1 portu ile RGB fanları kontrol edebilirsin. 1 tane varsa fanın bağlantısını oraya yapman yeterli. Eğer 1'den çoksa bir çoğaltıcı almalısın. Fanın bağlantılarının fotoğrafını yüklersen sana hangisini ana karta yapacağını gösterebilirim.

Sanırım öndeki fanlar FRGB yani yönetilemiyor. Sadece arkadaki fan yönetilebiliyor.

Bu şekilde bir bağlantısı var.
Ana kartın üzerindeki jled1 portu ile RGB fanları kontrol edebilirsin. 1 tane varsa fanın bağlantısını oraya yapman yeterli. Eğer 1'den çoksa bir çoğaltıcı almalısın. Fanın bağlantılarının fotoğrafını yüklersen sana hangisini ana karta yapacağını gösterebilirim.

Sanırım öndeki fanlar frgb yani yönetilemiyor. Sadece arkadaki fan yönetilebiliyor.

Böyle çok dengesiz yanıyor hepsi farklı falan tek renk sabit yansa hepsi yine yeterli benim için ama onu da yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-21 at 18.10.10.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-21 at 18.10.10.jpeg
    93,2 KB · Görüntüleme: 73
  • WhatsApp Image 2020-10-21 at 18.10.11.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-21 at 18.10.11.jpeg
    67,7 KB · Görüntüleme: 52
Bu şekilde bir bağlantısı var.

Böyle çok dengesiz yanıyor hepsi farklı falan tek renk sabit yansa hepsi yine yeterli benim için ama onu da yapamıyorum.
Bu bağlantıyı ana kart üzerinde JLED1 portuna yaparsan yazılım ile fanları kontrol edebilirsin belki.

Yazılımı da linkten indirebilirsin. MSI Gaming APP yazılımını indireceksin. İşletim sistemini kendine göre seç.

1603318132705.png

Bu bağlantıyı anakart üzerinde jled1 portuna yaparsan yazılım ile fanları kontrol edebilirsin belki.

Yazılımı da linkten indirebilirsin. MSI Gaming App yazılımını indireceksin. İşletim sistemini kendine göre seç.

Eki Görüntüle 710406

Jled1'e takmak için ek bir şey almam gerekiyor mu bir aparat falan ve bahsettiğiniz yazılımıda BIOS günceller gibi USB ile anakarta mı kuracağım.

Jled1'e takmak için ek bir şey almam gerekiyor mu bir aparat falan ve bahsettiğiniz yazılımıda BIOS günceller gibi USB ile anakarta mı kuracağım.
Hayır normal uygulama gibi kuracaksın. Windows üzerinden. Gördüğüm kadarıyla ek bir aparat gerekmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı