NZXT H770i PSU kasası çıkarılır mı?

Ömer Geleş

Decapat
Ben hayırlısıyla 2019 Mayısında bilgisayar toplamayı düşünüyorum ama kasamın güç kaynağını gizleme yeri var ve kasam ışıklı (RGB). Şimdi kasanın PSU gizleme yerini çıkarabilir miyim? Çıkarabilirsem görüntü kirliliği olur mu? Çünkü Nzxt görüntü için yapmış ama en ucuz bulabildiğim güç kaynağı da bu. Ne yapmalıyım. PSU gizleme yerini çıkarabilirsem çıkarıp öyle mi kalmalı yoksa öylece PSU gözükmeden mi olmalı? Buyurunuz kasa ve PSU:

Kasa: NZXT H700i Mat Siyah Temp. Cam RGB Akıllı ATX Kasa | ITOPYA

Güç kaynağı: Thermaltake SmartPro 750W Full Modular 80 Plus Bronze 14 cm RGB led Fanlı PSU | ITOPYA

RGB fanı çıkartacaksanız bu PSU'yu almanızın ne mantığı kalıyor? Tamam kaliteli ama aynı özelliklerde ve kalitede daha ucuza başka ürünler de bulabilirsiniz.

Bu konularda çok bilgili değilim ama buradaki önerilerden yola çıkarak bu PSU'yu almıştım şu anda da kullanıyorum. Attığın ürün de güzel ama, bence RGB gerçekten gereksiz güç kaynağına o yüzden benzer özelliklerde Cooler Master, Corsair, Thermaltake ve Evga'da farklı PSUlara bak. Eğer kararsız kalırsan yeni konu aç ve attığım ürünle ilgili sorun varsa sor.

PSU saklama yerinin bir diğer amacıda kablo kirliliğini ortadan kaldırmak. Bence kasanın estetiğini bozmadan kullanın. PSU için RGB (Bence) çok ama çok gereksiz.

Bir de şöyle PSU buldum sizce olur mu?

Link: CORSAIR Builder Series CX650M 650W 80 Plus Bronze Yarı Modüler PSU | ITOPYA

Sistemim şöyle olacak

İşlemci: Ryzen 2600
Ekran kartı: iGame (Colorful) 1070 ti
HDD: Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk | ITOPYA
SSD: SAMSUNG 250GB 970 EVO NVMe M.2 SSD (3400MB Okuma / 1500MB Yazma) | ITOPYA
Anakart: MSI x370 gaming pro carbon
RAM: CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3000MHz CL15 Siyah Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram | ITOPYA

Sizce yeter mi?
Buldum bence özellikleri:
-650 80 bronze
-Ekran kartıma uygun
-RGB değil. Yani gizleme yeri kalıyor
Endişelendiğim tek konu var kablolar yeter mi bilmiyorum hadi hayırlısı

Yani: Sorun çözüldü!
Düzenleme: Uyarıdan kelimeler değişmiş. Kasa RGB değil PSU RGB. Ekipler biraz yanlış anlayabiliyor :üzgün:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı