NZXT Kraken Elite 360 mm ısınıyor

rintarou

Hectopat
Geçenlerde bir konu açmıştım onu iade edip yine aynı marka modeli aldım, yine boşta 60-70 derecelerde çalışıyor. Montajda bir sıkıntı yapmadığıma da eminim, neden böyle oluyor çözmüş değilim hala. İşlemcide sıkıntı olma ihtimali var mı?

Geçenlerde bir konu açmıştım onu iade edip yine aynı marka modeli aldım, yine boşta 60-70 derecelerde çalışıyor. Montajda bir sıkıntı yapmadığıma da eminim, neden böyle oluyor çözmüş değilim hala. İşlemcide sıkıntı olma ihtimali var mı?

Macun sürülen yerde ambalaj var onu çıkarttınızmı insanlık hali görmemiş olabilirsiniz onun haricinde sıcaklıklar çok yüksek.

Macun sürülen yerde ambalaj var onu çıkarttınızmı insanlık hali görmemiş olabilirsiniz onun haricinde sıcaklıklar çok yüksek.

Zaten o şey gelmiyor bu üründe. Anlamadım, aynı üründe 2. defa yaşıyorum durumu, bir yerde bir yanlış yapıyorum ya da üründe kronik sıkıntı var Sinerji'den almıştım bir öncekinde 1 ay geçmesine rağmen iade aldılar ama onda sıkıntı çözülemiyor diye.

Yanlış termal macun kullanımı olabilir.

Ürünü kasanın neresine ve nasıl montajladınız?

Cinebench testi ve 96 dereceye çıktı.

Dosya Ekleri

• IMG20230729181331.jpg
    IMG20230729181331.jpg
    201,6 KB · Görüntüleme: 57
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da bu videodaki adımları izleyerek 105W çeken işlemcinizde voltajı azaltarak %1 FPS kaybı yani 400 FPS yerine 396 FPS alacağız işlemi yaparak ciddi bir sıcaklık düşüşü görürsünüz.

(Bunu genelde stok soğutucu ile kullananlara öneriyorum ki o soğutucuya o kadar para bayılıp böyle bir şey yapmanız da absürt olur.)

Özellikle üstünde LCD panel var diye alıyorum aslında.

Ben de yeni DDR5 sistem diziyorum.

7600 tercih ettim 65W olduğu için ve zaten 7600X ile aynı FPS'leri veriyor.
Isınma sorunu da yok.

O LCD olaylarına takılmayın ilk günler güzel gözüküyor sonra kasaya bakmıyorsunuz bile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da bu videoda ki adımları izleyerek 105W çeken işlemcinizde woltajı azaltarak %1 FPS kaybı yani 400 FPS yerine 396 FPS alacağız işlemi yaparak ciddi bir sıcaklık düşüşü görürsünüz.

(Bunu genelde stok soğutucu ile kullananlara öneriyorum ki o soğutucuya o kadar para bayılıp böyle bir şey yapmanızda absürt olur.)

Ben de yeni DDR5 sistem diziyorum.

7600 tercih ettim 65W olduğu için ve zaten 7600X ile aynı FPS'leri veriyor.
Isınma sorunu da yok.

O LCD olaylarına takılmayın ilk günler güzel gözüküyor sonra kasaya bakmıyorsunuz bile.

Daha önce Z53 kullanıyordum böyle bir sıkıntı yoktu. Yüksek ihtimal montajda bir hata yapıyorum gibime geliyor. Ya da ben RGB'siz modelini alıyorum, kronik bir sıkıntı var sanırım. Bir görsel daha bırakacağım hemen.

Yeni konular

Geri
Yukarı