NZXT Kraken X53 240mm alınır mı?

Tavsiye etmem, gereksiz pahalı bir AIO.
Bütçen ne?
Bu arada ilk defa kullanacak biri için de pek tavsiye etmem, gerek montajı gerek sorun çıkarma ihtimali fazla değişkene sahip olması dezavantaj. Sağlam bir hava soğutma zaten bu alt-orta seviye 240'lıklarla aynı performansı verecektir.
Net bir bütçem yok(Tabi ki, bir soğutucuya 3-4k verecek halim yok. En iyisinden 2k bütcem var diyebilirim). Eğer sistemimi ileride değiştirmek istersem,(Anakart, işlemci, ram) alacağım sıvı soğutmayıda uzun bir süre kullanacağım. Ayrıca Wraith Prism kullandığım için hava soğutmadan daha farklı olan sıvı soğutmaya yönelmek istiyorum.

Lian Li pompa konusunda boru değil. Senin gözünde NZXT iyi olabilir ama bu Lian Li'nin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. NZXT 5 yıl garanti verebiliyor mu sanki?
Ayrıca kasamı belirttiğimi düşünüyorum. Kasam 280mm'den fazla sıvı soğutma desteğine sahip değil. O yüzden belirttiğiniz ürünü alma imkanım yok.
Çünkü Apple gibi fiyatını hak etmeyen ve isim satan bir marka, performansı da çok üst sayılmaz. Lian Li Galahad, Arctic Liquid Freezer II, Silverstone Permafrost gibi modeller hem daha ucuz hem de daha performanslı olacaktır.
Ek olarak senin kullanman gram bir şey ifade etmez, bir şey de kanıtlamaz. Kendi kullandığımız her şeyi iyi sansaydık herkese WD Green önerirdik.
Fan boy tartışmaları açıkçası benim için pek bir şey ifade etmiyor. Param varsa alırım. Yoksa alan kişiye saygı duyarım.
Hocam bende NZXT kasası kullandığım için sıvı soğutma tercihimde kraken x53 oldu. 9 aydır sessiz sedasız takılıyoruz.
Çok teşekkürler. Aklıma takılan en büyük konu 280mm ve 240mm arasında ne kadar büyük bir fark olabileceği.
Ben 8700k için X53 Kraken kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Sene de 1 kere radyatördeki tozları temizlersin PC temizleme kompresörüyle bu kadar.
Peki hocam teşekkürler.
NZXT alınır mı diye sorman hata, gerçekten harika ürünleri var.
Tavsiye için tekrardan teşekkürler.

@Sefa Yıldırım, hocam NZXT launcher Warzone'da aktif olmadığı için bu şekilde SS aldım. Oyunu ALT+TAB yaptığım için 34 derece gözüküyor. Oyunda max 40 derece olmuştur. Soğutma modu sessizde. Umarım bir fikir verebilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    232,4 KB · Görüntüleme: 149
Fanboy tartışmaları açıkçası benim için pek bir şey ifade etmiyor. Param varsa alırım. Yoksa alan kişiye saygı duyarım.
Çöpü parayla satsalar ve paran olsa yine de alır mısın?
Beni bu forumda bilen bilir, bilgisiz çocuklar gibi marka övme peşinde asla olmadım, yıllardır fanboylarla mücadele ediyorum. Dediğim şeyler de oldukça açık, ister dinlersin ister dinlemezsin sana kalmış, kaybeden sen olursun açık söyleyeyim, benim bir kaybım yok.
Mesajın ilk kısmını da okudum, o zaman sana uzun ömürlü ve iyi performanslı bir şey lazım, marka satan bir şey değil. LF240 al.

@Sefa Yıldırım, hocam NZXT launcher Warzone'da aktif olmadığı için bu şekilde SS aldım. Oyunu ALT+TAB yaptığım için 34 derece gözüküyor. Oyunda max 40 derece olmuştur. Soğutma modu sessizde. Umarım bir fikir verebilir.
Teşekkürler.
Beni bu forumda bilen bilir, bilgisiz çocuklar gibi marka övme peşinde asla olmadım, yıllardır fanboylarla mücadele ediyorum. Dediğim şeyler de oldukça açık, ister dinlersin ister dinlemezsin sana kalmış, kaybeden sen olursun açık söyleyeyim, benim bir kaybım yok.
Mesajın ilk kısmını da okudum, o zaman sana uzun ömürlü ve iyi performanslı bir şey lazım, marka satan bir şey değil. LF240 al.
Zaten bilgili birine benziyorsunuz. Türkiye şartlarında illaki fiyatına göre en iyisini almak zorunda kalıyoruz. Ancak şuan ki bütçem NZXT'ye yetiyor. Hali hazırda ekipmanlarda ayrı, anakart ve bileşenlerde ayrı, nzxt kasa ve bir sürü farklı bileşen seçtiğimden rgb'de sync olması, aynı yerden kontrol etme konusunda bi tık takıntım oldu. Bundan dolayı nzxt alma çabasındayım. Ancak almak için henüz bir ay kadar sürem var. Bu sürede 40 TL'ye aldığım parçayı kullanacağım. Tavsiyeniz içinde ayrıca teşekkür ederim, dikkate alacağım.

Şu anlık tek sorum h510i incelemelerinde çokça 240mm soğutucu takan insan gördüm. Ancak 280mm desteklemesine rağmen doğru düzgün bir video göremedim. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Zaten bilgili birine benziyorsunuz. Türkiye şartlarında illaki fiyatına göre en iyisini almak zorunda kalıyoruz. Ancak şuan ki bütçem NZXT'ye yetiyor. Hali hazırda ekipmanlarda ayrı, anakart ve bileşenlerde ayrı, nzxt kasa ve bir sürü farklı bileşen seçtiğimden rgb'de sync olması, aynı yerden kontrol etme konusunda bi tık takıntım oldu. Bundan dolayı nzxt alma çabasındayım. Ancak almak için henüz bir ay kadar sürem var. Bu sürede 40 TL'ye aldığım parçayı kullanacağım. Tavsiyeniz içinde ayrıca teşekkür ederim, dikkate alacağım.

Şu anlık tek sorum h510i incelemelerinde çokça 240mm soğutucu takan insan gördüm. Ancak 280mm desteklemesine rağmen doğru düzgün bir video göremedim. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?
S340 Elite White kullanıyorum bende. 280 sığar diyorlar ama sığdıran göremedim. Sizin kasayla benim kasa boyutları aynı ise 240 alın derim.

Hocam merhaba sizi bir konuda gördüm sistem toplamada size nasıl ulaşabilirim?

Hizmet ilanına Discord ekledim, ekleyince mesaja beğeni atarsınız geri kaldırırım, orada sürekli olmasını pek doğru bulmuyorum da.
hocam şuan işteyim geçince dönüş sağlayacağım size.
Hizmet ilanına Discord ekledim, ekleyince mesaja beğeni atarsınız geri kaldırırım, orada sürekli olmasını pek doğru bulmuyorum da.

Hocam dün işteydim PC'ye geçmedim mail adresiniz var mı yoksa akşam giriş sağlayacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı