Elektronik NZXT Kraken X73 360mm 2,799TL!

Fırsatçılığınıza bir şey diyen olmadı zaten. Başta "afedersiniz" kelimesini de o yüzden yazdım. Yanlış anlayıp üstünüze alınmayasınız diye. Buna rağmen alındıysanız ne yazık ki bu sizin yaptığınız şeyden utandığınızı gösterir. (Beni ilgilendirmiyor.)
Madem kii mesajları okuyanlar anlıyor neden bana cevap verme ihtiyacı hissettiniz? Kötü bir söylemde de bulunmadım. Gerçek neyse onu söyledim.

Bunu deyip de

Bunu demen kendinle çeliştiğini gösteriyor.
RGB'siz de kötü oluyor deyip nasıl olur da X73'ü Galahad'tan üstün tutabiliyorsun?

Hadi onu geçtim.

LF2 ve X73, 2'si de RGB'siz fanlara sahip hem pompa hem fanlar RGB olmadıktan sonra ortaya çıkacak görüntü hoş olmaz. Ha, eğer RGB'yi önemsemiyorsam X73 alacağıma gider
Daha ucuza LF2 alırım. Bu durumda, X73, nasıl oluyor da LF2 rakibi oluyor?

Madem öyleydi neden daha ucuza LF2 almadın? Burada da 2.defa kendinle çeliştin. Ki X73 ile LF2 arasındaki performans farkı, LF2 ile Galahad 360 arasındaki performans farkından çok daha fazla. Sende öyle sonuç vermemiş olabilir ancak dediğim gibi en doğru sonucu sentetik testler verir.

Hadi bunu da geçtim.

Söylediğin şeylerin gerçeklikle alakası yok. Daha iyi dediğin NZXT fanları Lian Li fanlarından daha gürültülü çalışıyor. Özellikleri; statik basıncı olsun hızı olsun hatta malzeme kaliteleri olsun hemen hemen aynılar.
Bu "NZXT fanları daha iyi" saçmalığını çıkartan @Atalayq isimli arkadaşa duyrulur...

NZXT Kraken X73 ile Lian Li Galahad 360'ın en belirgin farkı pompadadır. Onda da Galahad 360, malzeme kalitesi olsun, görüntü olsun daha önde. Üstelik, NZXT markasının AiO'larının pompasında pump whine sorunları çıkıyor.
Google'a "NZXT pump whine" veya "NZXT pump noise" yazın ve sayfa Reddit gönderileriyle, YouTube videolarıyla dolar, taşar.

Bu söylemlerin nedendir bilmiyorum (büyük ihtimal fanboysun) ama gerçekliğe ve nesnelliğe dayanırsak Lian Li Galahad 360, NZXT Kraken X73'ten her açıdan daha üstün ve dediğim gibi eli yüzü düzgün olup Arctic Liquid Freezer II'nin rakibi olabilen sadece 2 soğutmadan 1 tanesi. Diğeri de EKWB AiO 360.

Zaten bu yazının sonundaki cümleyle kendini ele vermişsin.

Bu cümleden sonra benim bir şey kanıtlamama gerek yok artık.

Sıvı soğutma hakkında en ufak bilgisi olanların bile yapacağı şey değildir EKWB AiO 360 ve Galahad 360 varken gidip Corsair H150 iCUE almak. Esamesi bile okunmaz. Sonuçta 3'ü de hem pompa hem fanlarda RGB'ye sahip. H150'nin tek farkı iCUE ekosistemi. O da o kadar performans kaybına ve oluşacak gürültüye değmez. Gider, Razer Chroma Box alır kendi özel ekosistemimi yaparım. Bunları alacak kişi bir 800 TL daha verebilir bence.

Hocam bu kadar uğraşmaa gerek yok haksız olmanı değiştirmiyor. Pompadaki RGB görüntü yeterli benim için. Arctic çirkin duruyor. Alıntı yapa yapa açıklaman bir şeyi değiştirmez. RGB önemsiz ama ayarında olması hoş durur. Hiçbir fanım RGB değil. Siyah Noctua fanlar kullanıyorum. En kral RGB'li fana bin basar. Çocuk oyuncagina dönüyor her şeyde RGB olunca. Bir yerde RGB olur deyip diğer yerde olmaz demiyorum. Pompadaki görsel benim için yeterli diyorum. Net.

Bu arada kusura bakma ama bir yerden sonrasını okumadım. Konuştuğumuz tartıştığımız şeyler akademik bir çalışma değil sonuçta alt tarafı bir bilgisayar parçası. Bütçe sinirim yok dedim. Z73 rgb de alabilirdim almadım.

Hocam bu kadar uğraşmaa gerek yok haksız olmanı değiştirmiyor.
Sen gerçekten bu yazımdan benim haksız olduğumu mu çıkardın? Kanıt sunmadan NZXT fanlarını Lian Li'ninkinden daha iyi ettin. Ama gerçekler başka. O gerçekleri ortaya çıkaran ben haksız, kafasına göre konuşan sen mi haklısın? Onu geç bu forumda önemli olan haklı veya haksız olmak değil. Elimizden geldiğince arkadaşlara yardım etmek.
Alıntı yapa yapa açıklaman bir şeyi değiştirmez.
Bunu yazman da yukarıdaki yazın gibi bir vizyon meselesi... sadece temiz yazı yazmak istediğim için öyle yaptım. Senin gibi kendimdeki yetersizliklerden dolayı başka şeyler beslemiyorum karşımdakine. Sen öyle sanmış olabilirsin. Neyse, eğer sen de yazını benim kadar temiz tutmak istersen alıntılaya alıntılaya cevaplarsın.
RGB önemsiz ama ayarında olması hoş durur. Hiçbir fanım RGB değil. Siyah Noctua fanlar kullanıyorum. En kral RGB'li fana bin basar. Çocuk oyuncagina dönüyor her şeyde RGB olunca. Bir yerde RGB olur deyip diğer yerde olmaz demiyorum. Pompadaki görsel benim için yeterli diyorum. Net.
Tamam sana göre öyle oluyorsa ne diyeyim Kraken X73'ün ile mutluluklar.
Konuştuğumuz tartıştığımız şeyler akademik bir çalışma değil sonuçta alt tarafı bir bilgisayar parçası. Bütçe sinirim yok dedim. Z73 rgb de alabilirdim almadım.
Zaten ben illa şunu bunu alacaksınız demedim. Ki, Galahad 360'ın linkini alternatif olarak attım. Yok NZXT fanları Lian Li fanlarından kaliteli yok X73'ün performansı Galahad 360'tan daha üstün diye kanıtınız olmadan konuşup saçmalayan sizsiniz. Bunca saçmalıklarınız arasında haklı çıkmaya çalışmanız da ayrı bir komedi. Yoksa isteyen gitsin Kraken X73 alsın gitsin H150i alsın. Beni ilgilendirmez. Ancak, bana saçma sapan konuşursanız ben gerçekleri açıklarım ve arkadaşları yanlış yönlendirmenize engel olup yardımcı olmaya çalışırım. Hoşuna gitse de gitmese de gerçekler bunlar. Gerçekler senin söylediklerinden çok başka.

Yeni konular

Geri
Yukarı