Elektronik NZXT Kraken X73 360mm 2,799TL!

Bende var bu. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Alanlar pompa ayarını özel olarak ayarlarsa sıfır ses ile çalışıyor. 70 derece ve üzerinde %80-%100 pompa devir olarak ayarlarsa çok sessiz çalışıyor. Soğutması da iyi. Buna tek alternatif Arctic 360.

Galahad 360 çok daha iyi bir soğutma:
Aradaki farkı ödemeye değer.

Hocam ben alırken de bu forumda sormuştum her kafadan öyle ses çıktı. Bunu aldım hiç de öyle değil. İki modeli de kullanmadıysanız lütfen böyle dümdüz cevaplar vermeyin. Arctic iyiydi ama görsel olarak kötüydü. Lian Li Galahad iyi falan değildi bence. NZXT aralarında bana göre en iyisi çıktı hem görsel güzel hem soğutma güzel. Pompa ayarı da yapılıyken pompa devir sesi de gelmiyor.

Bende var bu. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Alanlar pompa ayarını özel olarak ayarlarsa sıfır ses ile çalışıyor. 70 derece ve üzerinde %80-%100 pompa devir olarak ayarlarsa çok sessiz çalışıyor. Soğutması da iyi. Buna tek alternatif Arctic 360.

Hocam ben alırken de bu forumda sormuştum her kafadan öyle ses çıktı. Bunu aldım hiç de öyle değil. İki modeli de kullanmadıysanız lütfen böyle dümdüz cevaplar vermeyin. Arctic iyiydi ama görsel olarak kötüydü. Lian Li Galahad iyi falan değildi bence. NZXT aralarında bana göre en iyisi çıktı hem görsel güzel hem soğutma güzel. Pompa ayarı da yapılıyken pompa devir sesi de gelmiyor.
Bende Lian li’dense NZXT seçerdim. Fanları çok daha kaliteli. Ve performansını beğenen kullanıcılar çok fazla

Şu an başka bir yerde stok göremedim ama 360mm bir sıvı soğutucu için iyi fiyat.

Link: NZXT Kraken X73 360mm AIO RGB Sıvı Soğutucu – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

Fiyat: 2, 799TL

Stok Kodu:
RL-KRX73-01

X73 modeli asla ve asla bu fiyata düşmez hadi 5 bin 4500TL desen anlarım da 2800TL yazması tamamen satış politika algısıdır ama siz orada gerçekten bu fiyata satışa gördüyseniz ellerinde bozuk ürün teşhir ürün yahut garantiden onarım olan ürünü vermiştir oda 1 tanedir?

Sentetik testlere göre "iyi falan değil" dediğin Galahad 360, Arctic LF2 rakibi.

99.png

32.png

Aydınlatmalı, tipi güzel olup radyatör ölçülerinin gayet yerinde olduğu halde Arctic LF2 rakibi olan çok nadir sıvı soğutmalardan. Diğeri de EK AiO zaten. Böyle bir sıvı soğutmaya iyi falan değil diyerek haksızlık ediyorsun bence. Zaten Kraken X73'ün fanlarında aydınlatma yok. (Ekstadan alırsanız bilemicem) Ondan kaybediyor baştan. Üstelik, Galahad'ın pompa tasarımı daha güzel.

X73 modeli asla ve asla bu fiyata düşmez hadi 5 bin 4500TL desen anlarım da 2800TL yazması tamamen satış politika algısıdır ama siz orada gerçekten bu fiyata satışa gördüyseniz ellerinde bozuk ürün teşhir ürün yahut garantiden onarım olan ürünü vermiştir oda 1 tanedir?
2 tane aldım. Aylar önce x53’üde 900 küsürden almıştım sıfır kapalı kutuydu

Sentetik testlere göre "iyi falan değil" dediğin Galahad 360, Arctic LF2 rakibi.

Eki Görüntüle 1618885

Eki Görüntüle 1618886

Aydınlatmalı, tipi güzel olup radyatör ölçülerinin gayet yerinde olduğu halde Arctic LF2 rakibi olan çok nadir sıvı soğutmalardan. Diğeri de EK AiO zaten. Böyle bir sıvı soğutmaya iyi falan değil diyerek haksızlık ediyorsun bence. Zaten Kraken X73'ün fanlarında aydınlatma yok. (Ekstadan alırsanız bilemicem) Ondan kaybediyor baştan. Üstelik, Galahad'ın pompa tasarımı daha güzel.
2800₺ satılan X73 3500₺’ye satılan galahaddan iyidir. 700₺lik fark küçük değil

Son düzenleme:

Ben 1 Ocak 2022 tarihinde İtopya'dan satın aldım. Her yerde 3000-3500 TL iken İtopya'dan 2250 TL'ye aldım. Bir dünya da stok vardı mağazada. Bana da garip geldi. Ama kutulu sıfır jelatinli üründü hepsi.

Şöyle ki;
Arctic 360 yurt dışında daha ucuz bir ürün ama TR'de NZXT daha ucuza bulunabiliyor.
Yurt dışında milletin Arctic önerme sebebi ucuz olması. Neredeyse NZXT ile yarı yarıya fiyat farkı var ama TR'de ben daha uyguna NZXT X73 aldım. Çok memnunum. Pompa deviri %100 olunca hafıf bir vızıltı oluyor onu duyma nedenim de benim kasamda PSU fanı kapalı, HDD yok, diğer fanlar Premium sessiz fan. Geriye sadece sıvı soğutucu kalıyor ondan belli ediyor kendini. Bazen kasanın çalıştığını anlamıyorum açık kalıyor sabaha kadar :)

Eki Görüntüle 1618885

Eki Görüntüle 1618886

"SENTETİK TESTLERE GÖRE" bak kendin diyorsun. Benim sistemimde daha iyi değildi. Çok çabuk yüksek sıcaklıklara çıkıyor. Belirli bir limitte tutamıyor işlemciyi. Örnek veriyorum benim işlemci 10dk stres teste NZXT ile 60 derece ile başlayıp 75 derece ile bitiyorken Lian Li ile 82 dereceleri geçiyor. Daha çok beklese daha çok ısınıyor.

Yine Arctic'te de benzer durum var ama onun sıcaklık değerleri çok çok daha iyi. Sadece garip bir fısıltı gibi ses geliyor VRM fanından o Tipsiz de olduğundan iade ettim. Hiçbir ayarı da yok kendi kendine çalışyıor olması güzel.

Son düzenleme:
2800₺ satılan X73 3500₺’ye satılan galahaddan iyidir. 700₺lik fark küçük değil.
Bayım, afedersiniz de herkes sizin gibi al-sat fırsatçısı değil. Alıp kullanıcaklar için 700 liralık fark ödemeye değer çünkü kullanıcıların çoğu RGB istiyor. X73 alıp kullancaklar ilerde RGB fan almaya kalksa aynı paraya yakın gelecek. Yani, kime göre neye göre daha iyi? Ayrıca, ben Galahad 360 linkini alternatif olarak paylaştım sadece. İlla alacaksınız diye bir şey de yok.
"SENTETİK TESTLERE GÖRE" bak kendin diyorsun. Benim sistemimde daha iyi değildi. Çok çabuk yüksek sıcaklıklara çıkıyor. Belirli bir limitte tutamıyor işlemciyi. Örnek veriyorum benim işlemci 10dk stres teste NZXT ile 60 derece ile başlayıp 75 derece ile bitiyorken Lian Li ile 82 dereceleri geçiyor. Daha çok beklese daha çok ısınıyor.
En doğru sonuçları sentetik testler verir.

Son düzenleme:
Bayım, afedersiniz de herkes sizin gibi al-sat fırsatçısı değil. Alıp kullanıcaklar için 700 liralık fark ödemeye değer çünkü kullanıcıların çoğu RGB istiyor. X73 alıp kullancaklar ilerde RGB fan almaya kalksa aynı paraya yakın gelecek. Yani, kime göre neye göre daha iyi? Ayrıca, ben Galahad 360 linkini alternatif olarak paylaştım sadece. İlla alacaksınız diye bir şey de yok.

Sizin paranız varsa gidin 700₺ daha verin. Benim fırsatçılığım sizi alakadar etmez. Zaten mesajları okuyan insanlar ne demek istediğimizi anlar.

Bayım, afedersiniz de herkes sizin gibi al-sat fırsatçısı değil. Alıp kullanıcaklar için 700 liralık fark ödemeye değer çünkü kullanıcıların çoğu RGB istiyor. X73 alıp kullancaklar ileride RGB fan almaya kalksa aynı paraya yakın gelecek. Yani, kime göre neye göre daha iyi? Ayrıca, ben Galahad 360 linkini alternatif olarak paylaştım sadece. İlla alacaksınız diye bir şey de yok.

Fanların RGB olması tamamıyla tercih meselesi. Ben daha yeni bütçe sınırı olmadan ihtiyacıma uygun olabilecek sistem topladım. 50-60 bin lirada para harcadım. Hiç de RGB furyasına katılmadım tabii aşırı dümdüz RGB'siz de kötü oluyor. Örnek vermek gerekirse RGB'siz ama daha peformanslı ise RGB'siz tercih ederim. NZXT X73 benim nezdimde Lian Li'den üstün. Arctic'e alternatif olabilecek ve ülkemizde satılan tek AiO. Yurt dışında olsa EK 360 derdim. Fan olarak da NZXT fanları, Lian Li fanlarından daha iyi.

Arctic tercih etmedim çünkü Pompa'daki görsellik benim için yeterli oluyor. Hem de hortumların şeritlü halde olması iyice çirkin duruyor Arctic'te. O yüzden NZXT tam benlik oldu. RGB furyasına katılsam hiç kimseye tavsiye etmeyeceğim Corsair H150 iCUE alırdım :)

Sizin paranız varsa gidin 700₺ daha verin. Benim fırsatçılığım sizi alakadar etmez. Zaten mesajları okuyan insanlar ne demek istediğimizi anlar.
Fırsatçılığınıza bir şey diyen olmadı zaten. Başta "afedersiniz" kelimesini de o yüzden yazdım. Yanlış anlayıp üstünüze alınmayasınız diye. Buna rağmen alındıysanız ne yazık ki bu sizin yaptığınız şeyden utandığınızı gösterir. (Beni ilgilendirmiyor.)
Madem kii mesajları okuyanlar anlıyor neden bana cevap verme ihtiyacı hissettiniz? Kötü bir söylemde de bulunmadım. Gerçek neyse onu söyledim.

Fanların RGB olması tamamıyla tercih meselesi. Ben daha yeni bütçe sınırı olmadan ihtiyacıma uygun olabilecek sistem topladım. 50-60 bin lirada para harcadım. Hiç de RGB furyasına katılmadım tabii aşırı dümdüz RGB'siz de kötü oluyor.
Bunu diyip de
Örnek vermek gerekirse RGB'siz ama daha peformanslı ise RGB'siz tercih ederim. NZXT X73 benim nezdimde Lian Li'den üstün.
Bunu demen kendinle çeliştiğini gösteriyor.
RGB'siz de kötü oluyor diyip nasıl olur da X73'ü Galahad'tan üstün tutabiliyorsun?

Hadi onu geçtim.
Arctic'e alternatif olabilecek ve ülkemizde satılan tek AiO.
LF2 ve X73, 2'si de RGB'siz fanlara sahip hem pompa hem fanlar RGB olmadıktan sonra ortaya çıkacak görüntü hoş olmaz. Ha, eğer RGB'yi önemsemiyorsam X73 alacağıma gider
daha ucuza LF2 alırım. Bu durumda, X73, nasıl oluyor da LF2 rakibi oluyor?
Örnek vermek gerekirse RGB'siz ama daha peformanslı ise RGB'siz tercih ederim.
Madem öyleydi neden daha ucuza LF2 almadın? Burda da 2.defa kendinle çeliştin. Ki X73 ile LF2 arasındaki performans farkı, LF2 ile Galahad 360 arasındaki performans farkından çok daha fazla. Sende öyle sonuç vermemiş olabilir ancak dediğim gibi en doğru sonucu sentetik testler verir.

Hadi bunu da geçtim.
Fan olarak da NZXT fanları, Lian Li fanlarından daha iyi.
Söylediğin şeylerin gerçeklikle alakası yok. Daha iyi dediğin NZXT fanları Lian Li fanlarından daha gürültülü çalışıyor. Özellikleri; statik basıncı olsun hızı olsun hatta malzeme kaliteleri olsun hemen hemen aynılar.
Bu "NZXT fanları daha iyi" saçmalığını çıkartan @Atalayq isimli arkadaşa duyrulur...

NZXT Kraken X73 ile Lian Li Galahad 360'ın en belirgin farkı pompadadır. Onda da Galahad 360, malzeme kalitesi olsun, görüntü olsun daha önde. Üstelik, NZXT markasının AIO'larının pompasında pump whine sorunları çıkıyor.
Google'a "nzxt pump whine" veya "nzxt pump noise" yazın ve sayfa Reddit gönderileriyle, YouTube videolarıyla dolar, taşar.

Bu söylemlerin nedendir bilmiyorum (büyük ihtimal fanboysun) ama gerçekliğe ve nesnelliğe dayanırsak Lian Li Galahad 360, NZXT Kraken X73'ten her açıdan daha üstün ve dediğim gibi eli yüzü düzgün olup Arctic Liquid Freezer II'nin rakibi olabilen sadece 2 soğutmadan 1 tanesi. Diğeri de EKWB AIO 360.

Zaten bu yazının sonundaki cümleyle kendini ele vermişsin.
RGB furyasına katılsam hiç kimseye tavsiye etmeyeceğim Corsair H150 iCUE alırdım :)
Bu cümleden sonra benim bir şey kanıtlamama gerek yok artık.

Sıvı soğutma hakkında en ufak bilgisi olanların bile yapacağı şey değildir EKWB AIO 360 ve Galahad 360 varken gidip Corsair H150 iCUE almak. Esamesi bile okunmaz. Sonuçta 3'ü de hem pompa hem fanlarda RGB'ye sahip. H150'nin tek farkı iCUE ekosistemi. O da o kadar performans kaybına ve oluşacak gürültüye değmez. Gider, Razer Chroma Box alır kendi özel ekosistemimi yaparım. Bunları alacak kişi bi 800 TL daha verebilir bence.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı