NZXT müşteri hizmetleri cevabı

Her şey için sizlere teşekkürler. Az çok anladım ama yine de bilen birilerine sorayım dedim. Umarım yenisini gönderirler. :)
Gönderirler. Sorun olacağını sanmıyorum. Zaten konuşma dillerinden sadece onay almaya çalıştıkları belli. Yani bozuk olan ürünün peşinde değiller. Emin oldukları gibi parçaladığınıza gönderecekler.

Arkadaşlar şu an NZXT ekibinden cevap geldi ve 3 iş günü içerisinde X53 serisi ürün kargolayacaklarını söylediler. Bu konu umarım ileri ki zamanlarda başı sıkışan arkadaşlar için yardımcı olur, aradıkları cevapları bulabilirler. Açık açık derdinizi söyleyin yardımcı oluyorlar. Bende elektrik gitti, geldikten sonra çalışmamaya başladı ve garantimde olmamasına rağmen sağ olsunlar yeni ürünü gönderiyorlar. Bu konuyu açtığımda bana yardımcı olan tüm dostlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar bilgilendirme adına yazıyorum. X53 Kraken elime ulaştı. Gümrükte biraz beklettiler. FedEx ile iletişime geçtim gümrükten de geçti. Kutu üzerine 1 dolar yazmışlar gümrük memuru da inanmayıp gümrükte bekletmiş. Müşteriden yani benden bu kargo nedir diye bilgi alınsın demişler. Durumu anlatınca gümrükten geçti. Şu an ürün evde. Ne olursa olsun NZXT kullanan arkadaşlar için söylüyorum mutlaka müşteri hizmetlerine yazınız. Sağ olsunlar yardımcı oldular.

arkadaşlar selam.
Nzxt kranken X52 sıvı soğutucun bozuldu ben de Rma oluşturdum kabul edildi ürünü gönderdiler ürün bugün geldi fakat 805 tl vergi çıktı ben de ürünü almadım itiraz edeceğim dedim nereye itiraz edeceğim?

arkadaşlar selam.
Nzxt kranken X52 sıvı soğutucun bozuldu ben de Rma oluşturdum kabul edildi ürünü gönderdiler ürün bugün geldi fakat 805 tl vergi çıktı ben de ürünü almadım itiraz edeceğim dedim nereye itiraz edeceğim?
NZXT ile tekrar görüşseydiniz vergiyi onlar öderdi. Bende eğer vergi gibi bir durum çıkarsa bizle irtibata geçin biz ödeyeceğiz diyordu. Kabul etmediyseniz geri gider o ürün..

Merhaba. Acaba nasıl bir yol izlediniz? NZXT'ye iletişime geçtiyseniz vergi ödemesini kabul ettiler mi?
Merhaba. Evet geçtiler, RMA üzerinden mail atmaya devam ettim. Kutu üzerine yapıştırılan ödeme tutarının fotoğrafını attım. Sadece Paypal üzerinden ödeme yapıyorlarmış. Bende forumda komisyon karşılığı hesabını kullanan biriyle anlaşıp onun hesabını attım. Onlarda bana parayı o hesaba attılar.

Merhaba. Evet geçtiler, RMA üzerinden mail atmaya devam ettim. Kutu üzerine yapıştırılan ödeme tutarının fotoğrafını attım. Sadece Paypal üzerinden ödeme yapıyorlarmış. Bende forumda komisyon karşılığı hesabını kullanan biriyle anlaşıp onun hesabını attım. Onlarda bana parayı o hesaba attılar.
Selamlar,
Aynı şekilde RMA için mail geldi. Sizce yapmalı mıyım? Servisi Arena Bilgisayar. Yardımcı oluyorlar mı? Bilen varsa çok yardımcı olur.

Mesajı ChatGPT'ye yapıştırıp şöyle bir şey yazın. "bu mesajı bana Türkçe olarak ve biraz düzenleyerek anlatabilir misin? Bu şekidle yaptığınızda uğraşmadan, çeviri hataları olmadan kolayca anlayabileceğiniz bir metin ortaya çıkıyor.

Arkadaşlar merhaba, X52 Kraken sıvı soğutucumun pompası bozuldu, ben de ticket attım. Cevap geldi ama bir ödeme istiyorlar ne olduğunu anlamadım. Bu tarz durumlardan iyi anlayan birisi cevaplarsa sevinirim. Değişim yapacaklarını söylüyorlar galiba.

"Hi there,

Thank you for reaching out,

We would like to begin your RMA process! In order to do so we would need a copy of your receipt/invoice along with the following information:

Name:
-shipping address (ın this format)
-Address line 1
-Address line 2
-City
-State/Province
-Country
-Postal code.
Phone number:
Serial number:

1) after we validate your proof of purchase, we will then issue you an rma# along with a pre-paid shipping label.

2) once we receive the defective unit, we will release the order and ship a Brand New unit to you. You will be updated with tracking information as soon as the package is shipped.

*If an Advanced replacement is needed, we will charge you temporarily for the price you had originally paid for the unit. Once we capture the temporary payment, we will ship the New unit to you within 3-5 days. Once the defective unit is returned back to us, you will be refunded the Full amount that was temporarily captured.

Please let me know if you have any further questions.

Thank you for your patience and your continued Support with NZXT!"

Neden aldığınız siteden iade istemek yerine ticket ile üreticiye ulaştınız? O kısmı anlamadım.

Mesajı ChatGPT'ye yapıştırıp şöyle bir şey yazın. "bu mesajı bana Türkçe olarak ve biraz düzenleyerek anlatabilir misin? Bu şekidle yaptığınızda uğraşmadan, çeviri hataları olmadan kolayca anlayabileceğiniz bir metin ortaya çıkıyor.

Neden aldığınız siteden iade istemek yerine ticket ile üreticiye ulaştınız? O kısmı anlamadım.

Merhaba,

Aşağıdaki konu sıvı soğutucum ile alakalı.
USB device tree Viewer uygulaması ile görüntülediğimde NZXT 300e olarak bağlı gözüküyor. Arena bilgisayar konunun yazılımsal olduğunu söyledi. Anlamış değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı