NZXT PSU'lar nasıldır?

• Konuyu başlatan Xaxvo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 7B

Xaxvo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
IT Personeli
Profil Kapağı
1524839735
NZXT'nin kasalarının kaliteli olduğunu zaten biliyoruz ama aynı durum PSU'ları için geçerli mi? Yani fiyatları bana çok abartılı geldi, daha iyi alternatifleri olabilir gibi geliyor bana. Yani fiyatlarını hak ediyor mu bu PSU'lar? NZXT'yi geride bırakabilecek aynı 500-600-700-800 Watt PSU'lar var mıdır? Sizlerin düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

Bu modellerin üreticisi Seasonic. Focus Plus serisinin modlanmış versiyonu. Kalite ve performans olarak iyi ama (özellikle E500) fiyatını hak eden modeller değiller. 500 watt bir PSU için aşırı pahalı. Anladığım kadarıyla bu kadar pahalı olmasının nedeni, tıpkı Corsair'in RMi serisinde olduğu gibi yazılım üzerinden kontrol edilebilmesi.

Bu modellerin Focus Plus serisi temel alınarak üretildiğini hesaba katarsak, aynı fiyata daha üstün Seasonic Prime Platinum 550 alınabilir ve çok daha iyi bir tercih olur. Dolar bazında kıyaslıyorum. Bu fiyatlara önermiyorum bu modelleri.

Son düzenleme:
@Oreki abartılı olduğu konusunda doğru düşünmüşüm demek ki ama bu kadar teknik detayını bilmiyordum. Peki sizce RTX serisi bir ekran kartı için 750W PSU şart mı? Yoksa 650W bir PSU RTX 2080 gibi güçlü bir ekran kartını besleyebilir mi? (Kaliteli modeller arasından bahsediyorum.)

Geri
Yukarı