NZXT S340 Elite Sistem

hami keleş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda oyun amaçlı, biraz da modifiye yaparak topladığım bilgisayarı görüş ve düşüncelerinizi almak amacıyla sizlerle paylaşıyorum. Yorumlarınızı lütfen esirgemeyin.

Bilgisayarın donanım özellikleri şu şekilde;
  • Kasa: NZXT S340 Elite beyaz ( N11 üzerinden alındı 419TL )
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X ( İncehesap üzerinden alındı 1.097TL )
  • İşlemci soğutucu: Deepcool Captain 240 white ( N11 üzerinden alındı 549TL)
  • Anakart: MSI B350 Tomahawk Artic ( İncehesap üzerinden alındı 552TL )
  • RAM: Gskill 16 GB(2x8) trident z 3200mhz ( Vatan üzerinden alındı 1.118TL)
  • Ekran Kartı: Sapphire AMD RX 580 nitro+ ( EPTT üzerinden alındı 1.830TL)
  • Ssd: Corsair Force LE 200 120gb ( İncehesap üzerinden alındı 280TL )
  • Hdd: Seagate 1 TB 7200rpm ( N11 üzerinden alındı 206TL)
  • Psu: Zalman ZM700-TX700w 80plus ( İncehesap üzerinden alındı 323TL )
  • Monitör: AOC 21.5" 75 Hz Freesync G2260VWQ6 ( İtopya üzerinden alındı 594TL )
Modifiye amaçlı ekstra olarak alınan malzemeler:
  • Beyaz karbon ( N11 üzerinden alındı 33TL )
  • Gri karbon küçük ( N11 üzerinden 10TL )
  • RGB kumandalı 5m LED ( N11 üzerinden alındı 54TL )
  • Beyaz PSU uzatma kabloları ve 9 adet şeffaf kablo tarağı ( Modifiye malzemecisi üzerinden alındı 223TL )
  • 4x AİGO Aurora RGB 120mm fan ( Modifiye malzemecisi üzerinden alındı 200TL )
  • Demir testeresi (PSUüzerindeki 2 tane HDD yuvasının çıkıntılarını kesmek için kullandım 5TL )
  • 4 adet swissboy ahşap jenga ( Kasayı yükseltmek amaçlı ayaklık yaparken kullandım 24TL )
  • 30x30 3mm dekota (Jenga ile yaptığımız ayakları kaplamak için kullandım 30TL )
Not: Benzer uygulamalar yapmak isteyen arkadaşlar ragle(karbon kaplamak için) falçata, cetvel ürünleri ekstradan bulundursun. Karbonlar ucuz dandik olduğu içinde sert yapıştırıcıya sahip olun yada kaliteli karbon alın. Karbon da oluşan hava tomurcuklarını(her karbon da olur zemin ile alakalı) düzeltmek için oldukça ince bir iğne.

Youtube yayıncısı olmadığım dan olsa gerek modifiye sürecinde pek video fotoğraf çekmek aklıma gelmedi
clip_image001.png
Birkaç tane çekmişim sadece. Kasanın fotoğraf ve videoları slide şekline getirdim buyrun;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

dd.jpg
dd2.jpg
dd3.jpg
dd5.jpg
dd6.jpg
dd8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi almışsın takılma çok. 0.35 saniyeden sonra olan RGB'yi nasıl yaptın? Bu arada kasanın yanına tuvalet kağıdı güzel ayrıntı.

Güzel sistem fakat o SSD arkada olsa güzel olurdu.
Bana göre biraz lükse kaçıyor. Onun yerine bileşenleri yükseltirdim fakat kasa için ışıklandırma takıntım olsaydı heralde böyle bir şey yapardım. Hayırlı olsun.

Güzel çalışma olmuş hocam. Radyatörün üzerindeki fanları ters takmanızdan dolayı hava sirkülasyonunda sıkıntı olabilir. Kullandığınız sıvı soğutma, almayı düşündüğüm ürünler arasında. Memnun musunuz? Performansı iyi mi? Pompası gürültülü çalışıyor diye şikayetler okumuştum. Sizde durum nasıl?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı