NZXT S340 Elite vs Phanteks P300

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar NZXT S340 Elite ile Phanteks P300 arasında kaldım. Aradaki fiyat farkı cidden fazla. Sizce değer mi 200 TL daha verip S340 Elite almaya?

Şu an kullandığım kasadan memnun değilim. Corsair Champ Spec 01 kullanıyorum, 8 ay önce toplamıştım sistemi. P300 de alsam S340 Elite de alsam bu kasaya göre çok daha iyi olacağı kesin ama aradaki fiyat farkına değer mi onu merak ediyorum.

Sistemim:
  • Ryzen 5 1400
  • MSI B350M Gaming Pro
  • HyperX 8 GB 2400 MHz
  • MSI GTX 1060 3 GB O.C
  • WD 1 TB HDD
  • Toshiba OCZ 240 GB SSD
  • Corsair Champ Spec Kasa
  • Corsair VS600 Güç Kaynağı

Arkadaşlar bu arada alacağım kasaya Aigo Aurora C5 RGB fanlardan takmayı düşünüyorum. Ona göre de başka kasa tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe konusunda sıkıntın yoksa. Kozmetik açıdan da kasayı beğendiysen alabilirsin. Kasa çokta önemli değil diyerek fazla para vermekten çekinenler de var. Bu tamamen sana kalmış.

Bütçe konusunda sıkıntın yoksa. Kozmetik açıdan da kasayı beğendiysen alabilirsin. Kasa çokta önemli değil diyerek fazla para vermekten çekinenler de var. Bu tamamen sana kalmış.
Bütçe konusunda tabiki ucuza kapamak isterim fakat şuan kullandığım kasayı ilk aldığım zamanlar severek almıştım şuan hiç beğenmiyorum. Görünüş önemli bence tabi önemsemeyenlerde varda güzel birşey yapmak istiyorum açıkçası.

Bütçe konusunda da ucuza kapatmayı düşünüyorsan Phanteks P300 de gayet güzel bir kasa. Ben o modeli ilk gördüğümde keşke daha önce görseydim demiştim.

Bütçe konusunda da ucuza kapatmayı düşünüyorsan Phanteks P300 de gayet güzel bir kasa. Ben o modeli ilk gördüğümde keşke daha önce görseydim demiştim.
Karar verebilmiş değilim hocam. P300 çok güzel kasa fakat S340 daha güzel gibi. Malzeme kalitesi olarak fiyat farkına değecek mi onu bilmiyorum.

Görünüşü önemliyse NZXT S340 almalısın.
Herşeyi güzelde 4 fan yuvası kötü. P300'de 4 fan yuvası var ikiside aynı aslında ama kararsızım. Alacağım fan seti 5 fan olduğu için 1 fan boşa gidecek.

Her iki kasanın ön kısmı kapalıdır. Hariçten RGB fan takacaksan ön kısmı şeffaf transparent kasa tercih etmelisin. Ön kısmı kapalı aynı zamanda üste 2 fan takacağın kasa arıyorsan bunu değerlendirebilirsin.

Son düzenleme:
NZXT S340 kullanıyorum tavsiye ederim ama Elite modelini almadığım için pişman oldum.

Fanlarla ilgili Aigo almamanı tavsiye ediyorum. 2 ay önce A3 modelinden aldım ve bugün kontrolcüsü bozuldu. Fanların üflemeleri çok düşük ve kutunun üzerinde 22 db yazmasına rağmen çok daha fazla ses çıkarıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı