NZXT X73 üzerindeki termal macun değiştirilmeli mi?

alphamza özcan

Hectopat
Merhaba. Ben bir sistem topladım ve 1-2 hafta içinde elime ulaşacak ve termal macun almadım. Çünkü aldığım sıvı soğutmanın üstünde termal macun geliyor hatta modeli NZXT X73 fakat bir video da başka bir sıvı soğutmanın üstündeki termal macun kuru bunu değiştirelim diyordu. Benim de aklıma takıldı. Acaba bende yeni bir termal macun alıp süreyim mi yoksa sıvı soğutmanın üstünde gelen termal macunu mu kullanayım? İşlemcim R7 5800X bu arada.

Merhaba. Ben bir sistem topladım ve 1-2 hafta içinde elime ulaşacak ve termal macun almadım. Çünkü aldığım sıvı soğutmanın üstünde termal macun geliyor hatta modeli NZXT X73 fakat bir video da başka bir sıvı soğutmanın üstündeki termal macun kuru bunu değiştirelim diyordu. Benim de aklıma takıldı. Acaba bende yeni bir termal macun alıp süreyim mi yoksa sıvı soğutmanın üstünde gelen termal macunu mu kullanayım? İşlemcim R7 5800X bu arada.

Hayır kullanabilirsin.

Normal-iyi seviyede bir macunla geleceğini düşünüyorum. Bu tarz üst segment denebilecek sistemlerde ülkemizde bulunan Thermal Grizzly Kryonaut kullanılmasını tavsiye ediyorum. Bir kere düzgünce uygulandığında minimum 2 sene, ortalama 3 sene kadar size büyük bir performans kaybı yaşatmadan kullanabileceksiniz. 1gr olanın 2-3 sefer kullanabiliyor olmanızda ortalama 8 senelik bir kullanım ömrü veriyor. Çok hesaplı bence üst segment bir sistem için. :)

Not: Stoklara girdiği zaman yalnızca "Deniport" adlı satıcından alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı