Obi-Wan Kenobi dizisi izlenir mi?

@yusuf6554 Pau'anların 2 midesi var. TGI'nın karnına aldığı isabetten sağ çıkması normal.
Bilgi için teşekkürler. Ancak ben şu anda Clone Wars ile devam ediyorum. Sizce Clone Wars bitmeden Obi-Wan Kenobi izlenir mi?

@yusuf6554 Pau'anların 2 midesi var. TGI'nın karnına aldığı isabetten sağ çıkması normal.
Yine de saçma. konu sadece midesi değil orada kılıç bir tarafından girip öteki tarafından çıkıyor. dalak, böbrek, karaciğer, omurga ve diğer organlara da hasar verir. Evren kurallarına göre hayatta kalması imkansız. Ama tabi ki Disney... 9. filmde neler gördük.

@98046 Star Wars nihayetinde fantastik bir evren, bu kadar detaya inerseniz hiçbir şeyden zevk alamazsınız.

Saçmalık istiyorsak sivil gemisini kovaladıkları sahnede T.I.E Fighter yollamamaları veya geminin çekici ışınını kullanmamak da bir saçmalık. Bu durum orijinal filmlerde de böyleydi, Tantive IV'ı kovalarken hiçbir Fighter gönderilmedi. Bunun için de George Lucas'ı mı suçlayacağız?

Bilgi için teşekkürler. Ancak ben şu anda Clone Wars ile devam ediyorum. Sizce Clone Wars bitmeden Obi-Wan Kenobi izlenir mi?
Clone Wars, Star Wars ile ilgili izleyebileceğiniz en iyi şeylerden biri. Bu mesajı okuyan ve izlemek konusunda tereddüt yaşayan varsa kesinlikle izleyin pişman olmayacaksınız. Özellikle 3. sezon 15. bölüm 5.sezon 17. bölüm en sevdiklerim.

@98046 Star Wars nihayetinde fantastik bir evren, bu kadar detaya inerseniz hiçbir şeyden zevk alamazsınız.

Saçmalık istiyorsak sivil gemisini kovaladıkları sahnede T.I.E Fighter yollamamaları veya geminin çekici ışınını kullanmamak da bir saçmalık. Bu durum orijinal filmlerde de böyleydi, Tantive IV'ı kovalarken hiçbir Fighter gönderilmedi. Bunun için de George Lucas'ı mı suçlayacağız?
Her fantastik evrenin kendi içinde kuralları vardır ve bu kurallar dahilinde tutarlı olmalıdır. Başka bir dizi ama yeni çıkacak the lord of the rings dizisinde de sakalsız elf ve diğer şeylere de asıl o yüzden tepki gösteriliyor. Evren kuralları dahilinde tutarsız ve saçma çünkü.
Yoksa mesela ben bir fantastik dünya yazsam ve desem ki "benim evrenimde mabadımıza fitil yerleştirince uçuyoruz" hiç kimse " bu saçmalık" demez. Bu evrenin kuralları böyle çünkü.

Son düzenleme:
Millet fantaziyi seviyor olsa SW'ye kadar tonla iş vardı gönül verecek. Demek ki iş fantazide değil, iyi yazılmış ilgi çekici evrende. "Fantastik evren nasıl olsa, ne halt versek yerler" mantığı Disney'in neden b*ktan SW işleri ürettiğinin en büyük sebebidir.

Açıkçası çok da söyleyecek bir şey yok, fikrinizi değiştirmek imkansıza yakın. Gücün karanlık tarafını kullanan birinin bir ışın kılıcı darbesinden sağ çıkmasını saçma bulup Disney'e suç atarken TCW'da bundan kat kat büyük hasarlardan sağ çıkan bir karanlık taraf kullanıcısını gördüğünüz halde TCW'yi en iyi SW yapımı olarak görüyorsunuz. Aslında TCW'deki olayın da mantıklı bir açıklaması var ama TCW'dekini mantıklı bulup kabul ederken Kenobi'deki size saçma geliyor nedense.

Bu arada mesajımdan dolayı Disney fanı olarak gözükebilirim ama Disney'in her işini ben de mantıklı bulmuyorum, son üçleme benim gözümde de kötü. Kenobi'de de saçma sahneler var, ama bu demek değil ki bu yapımların yüzüne bakılmaz, bir kere bile olsun izlenmez.

Bu da bu konudaki son mesajım olsun. Başlıktaki soruya tekrar gelecek olursak, Kenobi izlenmeyi hak eden bir dizi. 40-45 dakikalık altışar bölümden oluşuyor zaten, uzun değil. İzleyip sonrasında diziyle alakalı
kararınızı kendiniz verirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı