OBP ile Anadolu mu meslek mi terchih edilmeli?

PRIME H610MK

Decipat
Yer
Osmangazi
Puanların bugün açıklanmasından sonra ne yapacağım bilmiyorum. Doğrularımın çok fazla olmasına rağmen ve seçici dersleri gayet yapabilmeme rağmen nasıl düşük geldiğini anlamadım. Neyse gireceğiz bir yerlere artık. Anadolu mu önerirsiniz meslek mi?

Dostum acı ama gerçek bir şeyi söyleyeyim Eğer ki Üniversite hedefin kötü bile olsa var ise Kesinlikle Anadolu. Yok ben lise'den sonra terk bir iş bulabilirim der isen meslek. Meslek'te de Sağlık Meslek öneririm. Stajları daha rahat ve iş olanakları daha iyi.

Puanların bugün açıklanmasından sonra ne yapacağım bilmiyorum. Doğrularımın çok fazla olmasına rağmen ve seçici dersleri gayet yapabilmeme rağmen nasıl düşük geldiğini anlamadım. Neyse gireceğiz bir yerlere artık. Anadolu mu önerirsiniz meslek mi?

Ben meslek oneriyorum fazla + yanı var ortamı kotu diyenler meslekle kulaktan dolma bilgi ogrenenlerdir guzel bir meslek secip meslege gitmeni oneririm eger universitede yapamazsam diyorsan meslegi bitirip işinede gidebilirsin Anadolu'da bu yok lise bitirip issiz kalirsin universiteye gitmezsen. Tabi sen bilirsin puanina bak

Oncelikle meslek okucan diyelim ne üzerine okuyacaksın

Tabii ki anadolu. Meslekten üni kazanmanız çok zor.
Mesleğin amacı üniversitede lisans yapmak değil, ilgili mesleğin önlisansını bitirip bir an önce iş hayatına atılmaktır. Ayrıca üniversiteden sonra ben hemen iş bulurum diye düşünmüyorsanız meslek lisesi önerimdir. Antalya Aksu uçak bakım MTAL mezunu arkadaşım bu sene benle birlikte YKS'ye girdi ve hedefi yüksek değil, 2 senelik uçak bakım önlisans bölümü okuyacak ve muhtemelen havacılık yer hizmetleri hizmeti sununa bir şirkette maaşı asgarinin iki katı olarak işe başlayacak.

Sanırım Meslekte ATP diye bir şey varmış. Bu ATP zımbırtısının daha iyi olduğunu söylüyorlar ama LGS puanı ileymiş galiba. Ben öyle bir şey düşünüyordum ama az bir farkla kaçırdım. Yinede ATP için farklı çözümler varmıdır?

Sanırım meslekte atp diye bir şey varmış. Bu atp zımbırtısının daha iyi olduğunu söylüyorlar ama LGS puanı ileymiş galiba. Ben öyle bir şey düşünüyordum ama az bir farkla kaçırdım. Yine de atp için farklı çözümler var mıdır?

Atp için LGS puanı dışında girme şansınız yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı