OBP ile alan Anadolu lisesi mi puan ile alan meslek lisesi mi?

Anadolu Lisesi'nden mezun olduğun zaman üniversite kazanmak zorundasın. Meslek lisesinde böyle bir derdin olmaz çünkü vasıflı eleman olacaksın. Üniversite hedefin varsa Anadolu Lisesi'ne gitmek en mantıklısı. OBP ve puana göre alma muhabbetine hakim değilim ama 2 lise arasındaki fark budur.

Meslek lisesi mezunuyum. Meslek namına adam akıllı eğitim vermiyorlar. Benim sana tavsiyem Anadolu Lisesine gitmen. Evet zorlanacaksın ama en azından bu zorlanman Üniversite Sınavında yarar sağlayacak.

Eskiden bildiğim kadarıyla meslek lisesine gidenler en azından bir iş sahibi oluyor meslek öğreniyordu ama şimdi okula gitmek için gidilen bir okul gibi bir şey. Benim tercihim Anadolu lisesi olurdu. Eğer okuma isteğin üniversite hedefin vs varsa Anadolu lisesi seçmen iyi olur.

Farklı bir ilçeye yerel yerleştirme ile gidilemez.

OBP ile yaşadığınız ilçe içi okullara gidersiniz.

Benim başakşehire 2 kaldırımlık bir mesafem var ben esenyurtta oturuyor sayılıyorum. Hatta esenyurtta planladığım okulun yolu başakşehirdekinden daha uzun her ne kadar başakşehir denirse.

OBP ile alan Anadolu lisesi en mantıklısıdır. Sınavlı Meslek liselerinin normal Meslek liselerinden farkı yok. Ancak bazı OBP ile alan Anadolu liseleri sınav ile öğrenci alan Anadolu liseleri kadar iyi olabiliyor. Meslek lisesini seçersen hata yaparsın.

Benim başakşehire 2 kaldırımlık bir mesafem var ben esenyurtta oturuyor sayılıyorum. Hatta esenyurtta planladığım okulun yolu başakşehirdekinden daha uzun her ne kadar başakşehir denirse.

Bende esenyurt ta oturuyorum OBP ile mi gideceksin gidiyorsan hangilerini tercih edeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı