OBP puanı yetmese istediğim liseye gidebilir miyim?

Mesela Mustafa Kemal Atatürk Lisesi Ankara'da Anıtkabir Mahallesi'nde yer alıyor.

Belli bir bölgede yaşayan öğrenciler Mustafa Kemal Atatürk Lisesinin kayıt alanında oldukları için yerleştirmede öncelikli oluyorlar. Komşu kayıt alanı da Atatürk Lisesi'nin kapsadığı alandan sonra belirlenen başka bir yakın alan.
Aaaa anladım teşekkür ederim sağolun.İnşallah istediğim yere yerleşirim

Screenshot_20230604_223931_com.google.android.googlequicksearchbox_edit_40733458750555.png

Faydalı olsun diye bunu çizdim diyeceğim de pek çizemedim. 🥲

Aaaa anladım teşekkür ederim sağolun.İnşallah istediğim yere yerleşirim
İlkinde olmazsa bile kontenjan açıldığında da denemekten vazgeçme sakın. İnşallah girersin. 🥰

Nakillerle şansını denemeye çalış ilkinde gelmezse. Sürekli denemeye devam et. 🥰
sizce istediğim okul 93 puan acaba düşer mi çünkü bu okulu aşırı istiyorum başka çarem yok yapamassam 4 senem benim mutsuz okulu sevmeyen bir öğrenci olurum.Böyle biri olmak istemiyorum.

Nakillerle şansını denemeye çalış ilkinde gelmezse. Sürekli denemeye devam et. 🥰
nakil nasıl oluyor yani

İlkinde olmassa ikincisinde devam et derken nasıl oluyor

sizce istediğim okul 93 puan acaba düşer mi çünkü bu okulu aşırı istiyorum başka çarem yok yapamassam 4 senem benim mutsuz okulu sevmeyen bir öğrenci olurum.Böyle biri olmak istemiyorum.
Kesin bir şey söyleyemem ne yazık ki fakat sakın umudunu kaybetme. 🥲

Nakil nasıl oluyor yani

İlkinde olmassa ikincisinde devam et derken nasıl oluyor
İlk tercihlerde istediğin yer gelmezse tekrar tercih yaparsın. Okullar açıldıktan sonra da sürekli olarak nakil istersin istediğin okula. 🌝

Bu arada LGS puanın sonuçlar açıklandığında çok kötü değilse onunla da bir liseye yerleşmeyi düşünebilirsin bence. ❤️

Kesin bir şey söyleyemem ne yazık ki fakat sakın umudunu kaybetme. 🥲

İlk tercihlerde istediğin yer gelmezse tekrar tercih yaparsın. Okullar açıldıktan sonra da sürekli olarak nakil istersin istediğin okula. 🌝

Bu arada LGS puanın sonuçlar açıklandığında çok kötü değilse onunla da bir liseye yerleşmeyi düşünebilirsin bence. ❤️
Hocam lgs kötü geçti.Çok kötü de değil ama istediğim okul 400 puan benim düşük gelir diye umuyom

Merhaba arkadaşlar. LGS sınavım maalesef o anki stres, heyecan ve kaygı nedenlerden dolayı yapamadım büyük ihtimal. OBP alan okul var OBP puanı 93 ve benimki ise 90. yani 3 puan eksik ama şöyle durum var. Konumuma göre en yakın o başka yok. Acaba bu sayede gidebilir miyim? Ne olur der misiniz?

OBP puanı her sene değişir geçen sene örneğin X ortalaması aldı diye bu sene de X ortalaması ile alacak diye bir kural bulunmamakta. Siz yine de tercih listenize ekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı