OBS açınca oyunlar oynanmaz hale geliyor

NonStopRocKeR

Hectopat
Arkadaşlar merhaba;

Eski i5 sistemimde bir sorun yaşıyordum aylardır cözümünü bulamamıştım. Ki kimse bulamamıştı. Bende darlandım 4.500 TL'ye yeni sistem topladım. Yine arıza devam ediyor. Yine pek ümidim yok ama yine de sizlere danışayım konuyu.

LoL, PUBG(offical) gibi ve o tarz oyunları oynarken çok az kasma oluyor tamam bu rahatsız etmiyor oynanılabiliyor. Bunun bile olmaması lazım. Ama OBS adlı programı açtığım an LoL oynanmaz oluyor ( deli gibi kasıyor yayını başlat ya da kayıt yap dememe rağmen. Sadece programın kendisi açıkken bile) PUBG'de ise aşırı derece de yoğunlaşma ve ağırlaşma oluyor.

Monitör işlemci vs. dediler her şeyi yeniledim. Ama sorun hala devam ediyor. Sizce neden kaynaklıdır.

Sistem.
6X fanlı gamer case (ısı ile alaklı hiçbir sorunum yok)
Ryzen 5 3.600X.
GTX 1050 Ti 4 GB.
B450M H anakart.
16 GB 3.200MHz. RAM.
600W +80pluss pus.
144MHz Acer monitör.

Her bir parça sıfırdır ve bir günlüktür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba;

Eski i5 sistemimde bir sorun yaşıyordum aylardır cözümünü bulamamıştım. Ki kimse bulamamıştı. Bende darlandım 4.500 TL'ye yeni sistem topladım. Yine arıza devam ediyor. Yine pek ümidim yok ama yine de sizlere danışayım konuyu.

LoL, PUBG(offical) gibi ve o tarz oyunları oynarken çok az kasma oluyor tamam bu rahatsız etmiyor oynanılabiliyor. Bunun bile olmaması lazım. Ama OBS adlı programı açtığım an LoL oynanmaz oluyor ( deli gibi kasıyor yayını başlat ya da kayıt yap dememe rağmen. Sadece programın kendisi açıkken bile) PUBG'de ise aşırı derece de yoğunlaşma ve ağırlaşma oluyor.

Monitör işlemci vs. dediler her şeyi yeniledim. Ama sorun hala devam ediyor. Sizce neden kaynaklıdır.

Sistem.
6X fanlı gamer case (ısı ile alaklı hiçbir sorunum yok)
Ryzen 5 3.600X.
GTX 1050 Ti 4 GB.
B450M H anakart.
16 GB 3.200MHz. RAM.
600W +80pluss pus.
144MHz Acer monitör.

Her bir parça sıfırdır ve bir günlüktür.
Normal galiba. Arkada OBS açık değilken CS:GO da 100fps alıyorum ancak açıkken 60FPS zar zor. Aynı zamanda işlemciye o kadar para vermek yerine işlemciyi daha düşük alıp ekran kartı alabilirdiniz. O kart artık çok iyi bir kart değil çünkü.

Bende Ryzen 3 1200 AF ve MSI GTX 1050 Ti Gaming X var OBS açınca CS:GO'da en az Ultra'da 100 FPS LoL'de 150 FPS Ultra'da alıyorum siz nasıl böyle sonuçlar alıyosunuz anlamıyorum Driver'leri bir güncelleyin derim.

Driver'leri kurdunuz mu acaba? Veya OBS RAM, işlemci veya ekran kartını sömürüyor olabilir mi?

Pc tamamen lisanslı şekilde güncel.
Normal galiba. Arkada OBS açık değilken CS:GO'da 100FPS alıyorum ancak açıkken 60FPS zar zor. Aynı zamanda işlemciye o kadar para vermek yerine işlemciyi daha düşük alıp ekran kartı alabilirdiniz. O kart artık çok iyi bir kart değil çünkü.

Bu kart çok iyi bir kart ve olayın tamamen kart ile alakası yok. Bu kartla ben 500 600 700 FPS'ler alıyorum. Ve OBS'in PC performansına hiçbir şekilde zararı yok. Varsa da senin işlemcin cok kötüdür ya da PC eskidir. Burada başka bir şey var. Ve sen aşığı oldugum bir markanın ekran kartını kötülüyorsun. Ben Nitro + Plus'sundan tut tüm ekran kartlarını tecrübe ettim. 40 70 FPS arası fark oluyor. NVIDIA ile doğduk büyüdük sen bana AMD ekran kartlarından bahsediyorsun. ARÇELİK bir çamaşır makinesı ustası. Samsung Elektronik televizyon AMD işlemci NVIDIA ise EKRAN KARTI. İnşallah az da olsa bir şeyler anlamıssındır.

Pc tamamen lisanslı şekilde güncel.

Bu kart çok iyi bir kart ve olayın tamamen kart ile alakası yok. Bu kartla ben 500 600 700 FPS'ler alıyorum. Ve OBS'in PC performansına hiçbir şekilde zararı yok. Varsa da senin işlemcin cok kötüdür ya da PC eskidir. Burada başka bir şey var. Ve sen aşığı oldugum bir markanın ekran kartını kötülüyorsun. Ben Nitro + Plus'sundan tut tüm ekran kartlarını tecrübe ettim. 40 70 FPS arası fark oluyor. NVIDIA ile doğduk büyüdük sen bana AMD ekran kartlarından bahsediyorsun. ARÇELİK bir çamaşır makinesı ustası. Samsung Elektronik televizyon AMD işlemci NVIDIA ise EKRAN KARTI. İnşallah az da olsa bir şeyler anlamıssındır.
Ben onu mu diyorum? O işlemciyi alacağına işlemciyi daha düşük bir şey alıp daha yüksek bir kart alırdın GTX 970 bile 1050Ti'dan daha güçlü sen düşün artık.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı