OBS bitrate düşmesi

Violence

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm OBS yayın yaparken bitrate dalgalanması yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

50Mbps download.
8 Mbps upload.

R5 3600 işlemcim
GTX 1050 Ti ekran kartı.

Dosya Ekleri

• 1 obs.JPG
    1 obs.JPG
    42,4 KB · Görüntüleme: 30
  • 2 obs.JPG
    2 obs.JPG
    68,3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm OBS yayın yaparken bitrate dalgalanması yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

50Mbps download.
8 Mbps upload.

R5 3600 işlemcim
GTX 1050 Ti ekran kartı.
Buradan yaptığın yayının kalitesine denk gelen bitrate değerine bakabilirsin. Dalgalanma durumu için yayın esnasında yükleme yapılmadığına emin olman gerekir. Bir şekilde ağa bağlı bir cihaz veya yayın açık iken yaptığın bir işlem Upload yapıyorsa ya da internet tesisatında, modemde problem varsa dalgalanmalar olabilir.

Son düzenleme:
Buradan yaptığın yayının kalitesine denk gelen bitrate değerine bakabilirsin. Dalgalanma durumu için yayın esnasında yükleme yapılmadığına emin olman gerekir. Bir şekilde ağa bağlı bir cihaz veya yayın açık iken yaptığın bir işlem upload yapıyorsa ya da internet tesisatında, modemde problem varsa dalgalanmalar olabilir.

Peki yapmam gereken şey nedir reis.

Buradan yaptığın yayının kalitesine denk gelen bitrate değerine bakabilirsin. Dalgalanma durumu için yayın esnasında yükleme yapılmadığına emin olman gerekir. Bir şekilde ağa bağlı bir cihaz veya yayın açık iken yaptığın bir işlem upload yapıyorsa ya da internet tesisatında, modemde problem varsa dalgalanmalar olabilir.

Hız terstine bakıyorum 7 8
Sürekli kontrol ediyorum lakın sürekli bitrate düşüp duruyor.

Daha önce dalgalanma olduğunu nereden anlıyorsan oradan. :)

Yayın açınca OBS bitrate ama şimdi bir test yayın açıp bakayım :)

DNS kapali iken 4 3 5 arası dalgalanması var DNS yazdıktan sonra 1ms ye düştü.

Peki bu bitrate düşmesi bu yuzden mi?

Geri
Yukarı