OBS yayın bit düşmesi

Bazkarda

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 7 uploadım var 3000 bitrate veriyorum fakat OBS hep 400'e 500'e falan düşürüyor yayının kalitesinin içine ediyor yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    522 bayt · Görüntüleme: 84
Merhaba. Modem hat değerlerinizi, hız testi sonuçlarınızı paylaşır mısınız?
Mevcut paketiniz nedir ve hangi İSS firmasından hizmet almaktasınız?
Mevcut interneti yayın sırasında kullanan var mı? ( Varsa ve yükleme hızınızı tüketen etkenler yayın durumunuzu negatif etkiler. Bu nedenle yayın sırasında diğer cihazların kullanımını engellemeniz soruna çözüm olabilir.)

+50 Mbps indirme ve 8 Mbps upload değerine sahip bir paket hizmeti aldığınızı düşünüyorum.
8 Mbps upload değerini 7,6 olarak değerlendirmek gerekir.
7,6 Mbps değerden sisteminizin anlık ve aktif olarak kullandığı değeri tespit edip o değeri bu değerden çıkın.
Kalan değer örnek olarak 7,3 Mbps diyelim. Bu değerden birde oyunun kullandığı değeri bulmanız gerekmekte. Bu değerde örnek olarak 800 Kbps olsun.
Kalan sonuç 6,5 Mbps upload değeridir.
Not : Yayın cihazı dışında kullanım ve tüketim varsa bu değeri tespit edip düşmeniz gerekmekte yine.

Bundan sonraki adım biraz yorucu.

Bu yukarıdaki programdan sunucuları test eder misin Avrupa seçimi yaparak.
2-3 kez bu testi yapıp görsellerini atar mısın?

X bir sunucu hızı 7600 gösterdi diyelim. Ancak sizin hesap sonucunuzda 6,5 kaldığını varsayalım. Burada birde kalite durumu söz konusu.
Kalite değeri %84 çıkacaktır büyük bir ihtimalle sorun yoksa. %16 kayıp var demektir.
6500 den %16'sını yine çıkartıyoruz. Yaklaşık 5400 civarına denk gelecektir.
5000-5400 arası verme imkanına sahip olursunuz.
Yukarıdaki not kısmını dikkate almayı unutmayın. Ona göre sonuç çok daha düşük olacaktır.

Eğer kontroller sonrası sorun devam ederse şu kontrolleri sağlayın.
OBS üzerinden istatistikler penceresini aktif edin. Bana göre ağ kaynaklı kare kaybı yaşıyorsunuz. Zaten bit düşmesine sebep olan şey burada belli oluyor.
OBS uyarı renklerine dikkat edin. Bitrate düştüğü an kesin kırmızı oluyordur. Ne kadar süre kırmızı kaldığını ve ne sıklıkla olduğunu belirtin. OBS üzerinden istatistikler bölümünde işlenen sayıya göre yine durum değerlendirmesi yapılır.

Sonrasında TwitchTest | r1ch.net ile sonuçları en iyi çıkan sunucuları aşağıdaki programdan test edin. Ben size sunucu adreslemelerini yazdım aşağıya.

www.pingplotter.com
Bu program ile paket kaybı yaşayıp yaşamadığına bakabilirsin.

vie02.contribute.live-video.net
prg03.contribute.live-video.net
prg02.contribute.live-video.net
cph.contribute.live-video.net
hel.contribute.live-video.net
mrs.contribute.live-video.net
mrs02.contribute.live-video.net
cdg10.contribute.live-video.net
cdg02.contribute.live-video.net
ber.contribute.live-video.net
dus01.contribute.live-video.net
fra02.contribute.live-video.net
fra05.contribute.live-video.net
muc01.contribute.live-video.net
mil02.contribute.live-video.net
ams02.contribute.live-video.net
ams03.contribute.live-video.net
osl.contribute.live-video.net
waw.contribute.live-video.net
mad02.contribute.live-video.net
mad01.contribute.live-video.net
arn.contribute.live-video.net
lhr03.contribute.live-video.net
lhr04.contribute.live-video.net

Hop noktalarında paket kaybı varsa İSS ile görüşüp durumu bildirmelisin. Hop noktasını değiştirmeye giderler düzeltilmezse eğer.

Bu sorunu bende yaşıyorum.
Benim kullanımım 2 internetle olmasına rağmen. Bir internet OBS için bir internet genel kullanım için.
Benim 6K bitrate rahat vermem gerekiyor mesela ama 3000 bile veremiyorum şu anda.
İSS ile sürekli iletişim halindeyim. Twitch desteği sunucularda bir sorun olmadığını belirtiyor.

Allah sabır versin diyorum. Ben 2 yıldır çözüm bulamadım bu soruna.

Merhaba. Modem hat değerlerinizi, hız testi sonuçlarınızı paylaşır mısınız?
Mevcut paketiniz nedir ve hangi ISS firmasından hizmet almaktasınız?
Mevcut interneti yayın sırasında kullanan var mı? ( varsa ve yükleme hızınızı tüketen etkenler yayın durumunuzu negatif etkiler. Bu nedenle yayın sırasında diğer cihazların kullanımını engellemeniz soruna çözüm olabilir.)

+50 Mbps indirme ve 8 Mbps upload değerine sahip bir paket hizmeti aldığınızı düşünüyorum.
8 Mbps upload değerini 7,6 olarak değerlendirmek gerekir.
7,6 Mbps değerden sisteminizin anlık ve aktif olarak kullandığı değeri tespit edip o değeri bu değerden çıkın.
Kalan değer örnek olarak 7,3 Mbps diyelim. Bu değerden bir de oyunun kullandığı değeri bulmanız gerekmekte. Bu değerde örnek olarak 800 Kbps olsun.
Kalan sonuç 6,5 Mbps upload değeridir.
Not: Yayın cihazı dışında kullanım ve tüketim varsa bu değeri tespit edip düşmeniz gerekmekte yine.

Bundan sonraki adım biraz yorucu.

Bu yukarıdaki programdan sunucuları test eder misin Avrupa seçimi yaparak.
2-3 kez bu testi yapıp görsellerini atar mısın?

X bir sunucu hızı 7600 gösterdi diyelim. Ancak sizin hesap sonucunuzda 6,5 kaldığını varsayalım. Burada bir de kalite durumu söz konusu.
Kalite değeri %84 çıkacaktır büyük bir ihtimalle sorun yoksa. %16 kayıp var demektir.
6500'den %16'sını yine çıkartıyoruz. Yaklaşık 5400 civarına denk gelecektir.
5000-5400 arası verme imkanına sahip olursunuz.
Yukarıdaki not kısmını dikkate almayı unutmayın. Ona göre sonuç çok daha düşük olacaktır.

Eğer kontroller sonrası sorun devam ederse şu kontrolleri sağlayın.
OBS üzerinden istatistikler penceresini aktif edin. Bana göre ağ kaynaklı kare kaybı yaşıyorsunuz. Zaten bit düşmesine sebep olan şey burada belli oluyor.
OBS uyarı renklerine dikkat edin. Bitrate düştüğü an kesin kırmızı oluyordur. Ne kadar süre kırmızı kaldığını ve ne sıklıkla olduğunu belirtin. OBS üzerinden istatistikler bölümünde işlenen sayıya göre yine durum değerlendirmesi yapılır.

Sonrasında TwitchTest | r1ch.net ile sonuçları en iyi çıkan sunucuları aşağıdaki programdan test edin. Ben size sunucu adreslemelerini yazdım aşağıya.

www.pingplotter.com
Bu program ile paket kaybı yaşayıp yaşamadığına bakabilirsin.

vie02.contribute.live-video.net
prg03.contribute.live-video.net
prg02.contribute.live-video.net
cph.contribute.live-video.net
hel.contribute.live-video.net
mrs.contribute.live-video.net
mrs02.contribute.live-video.net
cdg10.contribute.live-video.net
cdg02.contribute.live-video.net
ber.contribute.live-video.net
dus01.contribute.live-video.net
fra02.contribute.live-video.net
fra05.contribute.live-video.net
muc01.contribute.live-video.net
mil02.contribute.live-video.net
ams02.contribute.live-video.net
ams03.contribute.live-video.net
osl.contribute.live-video.net
waw.contribute.live-video.net
mad02.contribute.live-video.net
mad01.contribute.live-video.net
arn.contribute.live-video.net
lhr03.contribute.live-video.net
lhr04.contribute.live-video.net

Hop noktalarında paket kaybı varsa ISS ile görüşüp durumu bildirmelisin. Hop noktasını değiştirmeye giderler düzeltilmezse eğer.

Bu sorunu bende yaşıyorum.
Benim kullanımım 2 internetle olmasına rağmen. Bir internet OBS için bir internet genel kullanım için.
Benim 6K bitrate rahat vermem gerekiyor mesela ama 3000 bile veremiyorum şu anda.
ISS ile sürekli iletişim halindeyim. Twitch desteği sunucularda bir sorun olmadığını belirtiyor.

Allah sabır versin diyorum. Ben 2 yıldır çözüm bulamadım bu soruna.

Bende quality 50 neden ya eskiden böyle değildi?

Benim sorunum da bu sorun mu acaba? Bit dalgalanması bir süre sonra obs bitrate düşürüyor.
Bir gelişme var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Benim açtığım konuya bir bakarsanız çok mutlu olurum. @Mevlüt Çetinkaya @Bazkarda

Konu kaynak linkini bırakırsanız bakabilirim. Baya geç gördüm kusura bakmayın. Bir aydır foruma girmiyordum.

Bende quality 50 neden ya eskiden böyle değildi?
Altyapı ve İSS kaynaklı bir sorundan oluşmaktadır.
Çok düşük bir ihtimalle Twitch sunucuları ile alakalı olabilir yoğunluk kaynaklı.

Ancak TR çıkışlarından normalde bu değer %80 üzeridir.

Yeni konular

Geri
Yukarı