OBS bitrate sorunu

oguny23

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Twitch'te yayın yapmaya başladım fakat bitrate ile başım fena dertte. Yayınlarda takılmalar donmalar yaşıyorum. Bitrate o kadar çok değişiyor ki OBS otomatik yapılandırma sihirbazına basıp önerilen ayarlara her baktığımda karşıma farklı sonuçlar çıkıyor. Örneğin bir seferde 1080p 6000 bitrate önerirken hemen ardından 440p 1700 bitrate gibi değerler öneriyor. 720p 4000 Bit yayın yaptığımda da droplar, donmalar ve hatta oyun açtığımda piksel piksel olma sanki 15 FSP oynuyormuş gibi takılmalar yaşanıyor yayında. İnternet özelliklerim: 100 download 10 upload. Sistem özelliklerim ise:
İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX2070s.
RAM: Team T-Force Vulcan Z 16 GB X 2.
Anakart: ASUS TUF B450-PRO.
Depolama: Adata SU630 480 GB SSD.
Monitör: 2K, 165Hz, 1440p.
Kullandığım ikinci ekran ise 720p TV.
Bir öneriniz var mı?

Herkese merhabalar. Twitch'te yayın yapmaya başladım fakat bitrate ile başım fena dertte. Yayınlarda takılmalar donmalar yaşıyorum. Bitrate o kadar çok değişiyor ki OBS otomatik yapılandırma sihirbazına basıp önerilen ayarlara her baktığımda karşıma farklı sonuçlar çıkıyor. Örneğin bir seferde 1080p 6000 bitrate önerirken hemen ardından 440p 1700 bitrate gibi değerler öneriyor. 720p 4000 Bit yayın yaptığımda da droplar, donmalar ve hatta oyun açtığımda piksel piksel olma sanki 15 FSP oynuyormuş gibi takılmalar yaşanıyor yayında. İnternet özelliklerim: 100 download 10 upload. Sistem özelliklerim ise:
İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX2070s.
RAM: Team T-Force Vulcan Z 16 GB X 2.
Anakart: ASUS TUF B450-PRO.
Depolama: Adata SU630 480 GB SSD.
Monitör: 2K, 165Hz, 1440p.
Kullandığım ikinci ekran ise 720p TV.
Bir öneriniz var mı?

Merhabalar iyi akşamlar senin bilgisayarınla alakalı bir problem değil Türkiye geneli yayıncılar 3000 3500 bitrate üstünü çok zor veriyorlar problem senden kaynaklı değil.

Merhabalar iyi akşamlar senin bilgisayarınla alakalı bir problem değil Türkiye geneli yayıncılar 3000 3500 bitrate üstünü çok zor veriyorlar problem senden kaynaklı değil.
Geçenlerde 2000 bitrate e kadar düşürdüm yine hiç bir değişmedi ne yazık ki fakat az önce test yayını açıp baktığımda 6000 bitrate stabil gidiyordu. Saat geç olduğu için midir yoksa turkcelli arayıp iyileştirme istemiştim 1-2 saat önce ondan mıdır anlayamadım. Bir de şunu soracağım oyunu oynadığım erkan 1440p, yayını ayarladığım 720p. Bu yayında herhangi takılmaya vs. sebep olur mu?

Geçenlerde 2000 bitrate e kadar düşürdüm yine hiçbir değişmedi ne yazık ki fakat az önce test yayını açıp baktığımda 6000 bitrate stabil gidiyordu. Saat geç olduğu için midir yoksa Turkcell'i arayıp iyileştirme istemiştim 1-2 saat önce ondan mıdır anlayamadım. Bir de şunu soracağım oyunu oynadığım erkan 1440p, yayını ayarladığım 720p. Bu yayında herhangi takılmaya vs. sebep olur mu?

Olabilir örneğin Twitch TV üzerinde pqueen adlı yayıncı bile aynı sorunu yaşıyor normalde deneme yayınlarında 7500 8000 bitrateye kadar verip normal yayınında 3500 bitrateyi geçemiyor.

Olabilir örneğin Twitch TV üzerinde pqueen adlı yayıncı bile aynı sorunu yaşıyor normalde deneme yayınlarında 7500 8000 bitrateye kadar verip normal yayınında 3500 bitrateyi geçemiyor.
O zaman yapılabilecek pek bir şey yok 30 sene önceki internet hızlarını artık kullanmamayı umut etmekten başka... Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim bu arada :)

Geri
Yukarı