OBS canlı yayın için ayar önerisi

EmiRKaaN0809

Decapat
Daha fazla  
YouTube'da canlı yayın yapıyorum. Oradan eğlenceli kısımları video olarak yüklüyorum ancak yayının bazı kısımlarında bit bozulmaları oluyor ve bulanıklaşıyor. Bazı yerleri harika oluyor. Aşağıda verdiğim internet hızım var. Bana kaliteli ve stabil olabilecek bir ayar önerir misiniz?

Ekran görüntüsü 2022-06-09 152325.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini de yazarsan yardımcı olabilirler. Evet internet hızınız önemli ancak renderi bilgisayar yaptığı için görüntüyü işleme işleminde düşük özellikli parçalarla bu iş mümkün olmayabilir.

Sistem özelliklerini de yazarsan yardımcı olabilirler. Evet internet hızınız önemli ancak renderi bilgisayar yaptığı için görüntüyü işleme işleminde düşük özellikli parçalarla bu iş mümkün olmayabilir.

i5 işlemci 3. nesil ekran kartı GT 9800 evet eski bir model fakat OBS içerisinde işlemci kodlayıcısını kullanıyorum oradan bir sorun oalcağını sanmıyorum yayında Minecraft oynuyorum sadece zaten.

i5 işlemci 3. nesil ekran kartı GT 9800 evet eski bir model fakat OBS içerisinde işlemci kodlayıcısını kullanıyorum oradan bir sorun oalcağını sanmıyorum yayında Minecraft oynuyorum sadece zaten.
İşlemci arada sıkıntı yaşıyor olabilir. Özellikle yüksek hareketli sahnelerde 720p de olsa 5 Mbps ile keskin görüntü elde etmek pek mümkün değil. Encoder preset ayarını fast/fastest deneyin diyeceğim ama 3. nesil i5 sıkıntı çekebilir. Sisteminiz sorun yaşar mı emin değilim, ama belki yayın yaparken aynı zamanda en azından 12-16 Mbps olarak kayıt alabilirsiniz. İşlemcinin yükünü azaltmak için oyun içi FPS'inizi kısıtlayabilir, Minecraft özelinde render distance'ı azaltabilir veya Sodium gibi performansı artırıcı mod yükleyebilirsiniz. Ayrıca Minecraft diyip geçmeyin, bazı sistemler sıkıntı çekebiliyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı