Twitch yayın için OBS ayar önerisi

Papillon10

Hectopat
Herkese merhablar. Twitch platformuna yeni başlamış birisi olarak OBS ayarlarını yapmakta zorluk çekiyorum. İnternetten incelemeleri izledim, okudum, araştırdım fakat bir sonuç elde edemedim.

Yayın başladığında bir sorun olmuyor, görüntü kalitesi gayet net fakat (örneğin: CS:GO) oyunda hareket edince pikselleşmeler meydana geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

İnternet verilerim:
Upload: 2.00 Mbps.
Download: 15.00 Mbps.

Twitch: Papillonntv.

bende ise görüntü donuyor direkt aktarmıyor galiba internet upload hızıyla alakalı benimki 1 Mbps

Herkese merhablar. Twitch platformuna yeni başlamış birisi olarak OBS ayarlarını yapmakta zorluk çekiyorum. İnternetten incelemeleri izledim, okudum, araştırdım fakat bir sonuç elde edemedim.

Yayın başladığında bir sorun olmuyor, görüntü kalitesi gayet net fakat (örneğin: CS:GO) oyunda hareket edince pikselleşmeler meydana geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

İnternet verilerim:
Upload: 2.00 Mbps.
Download: 15.00 Mbps.

Sistemimde imzamda mevcut.

Twitch: Papillonntv.

Bence 1400-1500 bitrate yapmanız gerekiyor, 2000 yapabilirsiniz fakat stabilite sorunları yaşayabilirsiniz Wi-Fi'den bağlanırsanız.

Yayınıda 360P veya 480P yapabilirsiniz.

5000 bitrate civarında 720P 60FPS yayın yapılabiliyor. Sizin uploadınız 2 Mbps yani 2000 kbps yani mümkün değil öyle bir değerde yayın yapmanız. Yayınlarınızın 60FPS'de olmasını istiyorsanız görüntü kalitenizin düşük olması gerekiyor. Yayın işine girecekseniz internetini 6Mbps upload olan bir paketle değiştirmenizi öneririm.

Geri
Yukarı