Çözüldü OBS ekran yakalama siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Sorunum basit: OBS yükledim ve sahne kısmını seçtim, kaynaklar bölümünden "ekran yakalama" seçeneğini ekledim ancak ekran simsiyah. Pencere yakalama özelliği ise gayet güzel çalışıyorken neden ekran yakalama özelliği siyah ekranda kalıyor acaba? Şu anda ASUS ROG model dizüstü bilgisayar kullanıyorum, daha önce de ASUS X550JX model dizüstü bilgisayar kullanmıştım ve aynı sorunu yaşamıştım. Bunun çözümü nedir acaba? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar, saygılar.

Çözüm
Windows arama çubuğu.
Grafik ayarları kısmına gelin.
Göz At'a tıklayın.
OBS'in kurulu olduğu yerden OBS'i seçin.
Seçenekler'e tıklayın.
Güç Tasarrufu'nu seçin.
Eğer OBS'i güç tasarrufunda herhangi bir donma, düşük FPS sorunları yaşarsınız OpenGL ile yakalamayı deneyin.
Hocam şimdilik çözüldü gibi, zaten sadece program tanıtmak için bir video çekeceğim. Oyun testlerini sonrada yaparım, unutmazsam da buraya sonuçları eklerim.

Hocam şimdilik çözüldü gibi, zaten sadece program tanıtmak için bir video çekeceğim. Oyun testlerini sonrada yaparım, unutmazsam da buraya sonuçları eklerim.

Bu arada oyun kayıt için OBS'den daha profesyonel Fraps, daha stabil güzel kayıt için Game Bar öneririm. OBS daha çok yayıncılık için ideal.

Bu arada oyun kayıt için OBS'den daha profesyonel Fraps, daha stabil güzel kayıt için Game Bar öneririm. OBS daha çok yayıncılık için ideal.
Bunu bildiğim iyi oldu. Game Bar sanırım Windows 10 içinde var onu kastettiniz, Fraps programını ilk defa duydum inceleyeceğim. Game Bar peki video boyutu nasıl? Yani çok yüksek boyutlu olarak mı çıkarıyor kaydı? Merak ettim.

Bunu bildiğim iyi oldu. Game Bar sanırım Windows 10 içinde var onu kastettiniz, Fraps programını ilk defa duydum inceleyeceğim. Game Bar peki video boyutu nasıl? Yani çok yüksek boyutlu olarak mı çıkarıyor kaydı? Merak ettim.

Kayda değer bir boyutu var evet. Ama kaliteli bir kayıt yani. Her açıdan.

Geri
Yukarı