OBS ile yayın nasıl açılır?

Yayın açacaksanız Streamlabs OBS tavsiye ediyorum. Burada uzun uzun yazmak yerine Twitch'de bilinen ve işini iyi yapan birinin video linkini buraya bırakıyorum. Fakat çok detaylı yayın açmayacaksanız "chat, bağış eklentileri vs." OBS Studio kullanabilirsiniz. O program hakkında çok bilgi sahibi değilim o yüzden ne video önereceğim ne de başka bir şey söyleyeceğim.

Arkadaşlar bu camiada yeniyim. Bilgilendirebilecek var mı?
hocam youtube a aratmanız daha mantıklı olur burdan zor olur biraz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Twitch hesabınızı bağlayın, sonrasında ağ testi yapın.
1623868228901.png

Buraya tıkladıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Daha sonrasında
1623868396999.png

bu ekranda, yükleme hızınıza göre (speedtest.net üzerinden test edin) bitrate ayarlayın. Örn: 6 Mbps için 5400 kbps. (Genelde kaç yükleme hızınız varsa onun -500 yada -600 ünü yazın.)
Yayın yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1071362

Çözünürlük kısmında 32 gibi bir şey vardı onu yap. Bitrate değerini 5000 ver. Sunucu olarak Viyana seç daha yakın.
Dediğin ayarları buldum. Bir ara test edeceğim. Sanırım hız testi gibi bir yayın testi varmış. Onu nereden yapabilirim?

Bir de Maksimum Kalite'yi seçtim. Ancak yayında neredeyse hiç geç gelme olayının olmasını istemiyorum. Eşzamanlı olmasını istiyorum. Bu yaptığımız ayarda eşzamanlı olur mu?

Ve 60 Fps bir yayın olur mu?
1623915192151.png

Şurada 30 yazıyor. Sanırım sen 32 yap dedin bu ayarı. 60 seçeneği de var.

Geri
Yukarı